X


Volt Equity’nin Bitcoin Devrimi ETF’i NYSE’de İşleme Açılıyor

Volt Equity, borsada Bitcoin ETF ürününü piyasaya süren en güncel şirket oldu.
15:55
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), Bitcoin (BTC) bağlantılı borsa yatırım fonlarını listelemeye devam ediyor. Volt Equity, borsada Bitcoin ETF ürününü piyasaya süren en güncel şirket oldu.

Crypto Industry Revolution and Tech ETF, NYSE Arca’da İşlem Görecek

Şirket CEO’su Tad Park’ın Cointelegraph’a verdiği demeçte Volt Equity’nin Crypto Industry Revolution and Tech ETF‘i bugün itibarıyla NYSE Arca’da işlem görmeye başlayacak. Bitcoin ETF‘i BTCR sembolü altında piyasada işlem görecek. Şirkete göre BTC fiyat tahmininde nicel bir modeli temsil eden PlanB’nin Stock to Flow’u ile yönetim yaklaşımını vurguluyor. Volt Equity yetkilileri bu yaklaşımı şöyle ele aldı:

Bitcoin’in planlanan yarılanmaları nedeniyle madencilik arz şokunun Bitcoin fiyatını ne zaman etkileyeceğini anlamak adına Stock to Flow modelini takip ediyoruz. Gördüklerimize dayanarak, madencilikle ilgili riskleri düzenliyoruz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ekim ayı başlarında onaylanan Volt Equity’nin ürünü, tam anlamıyla bir Bitcoin ETF’i olarak lanse edilmiyor. Söz konusu ETF; MicroStrategy, Tesla, Twitter, Square, Coinbase’in yanı sıra Canaan, Bitfarm ve Riot Blockchain gibi Bitcoin madencilik şirketlerini içeren “Bitcoin Endüstri Devrimi Şirketlerini” takip ediyor.

Volt Equity, S2F gibi araştırmalara, verilere ve modellere dayanarak fonun varlıklarını ve tahsislerini uygun olduğunda düzenli olarak gözden geçirecek. Park, “Bitcoin yalnızca bir kripto para değil. Hükümetlerin kontrolü altında tutamayacağı, madencileri ve hodl’erları kapsayam bir devrimdir.

Bitcoin ETF’lerinde Başvuruları ve Beklentiler

ProShares Bitcoin ETF’i Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülen ilk Bitcoin vadeli işlem bağlantılı ETF olmuştu. Ekim ay ortalarında dev kripto para fonu Bitwise Asset Management, NYSE Arca’da bir Bitcoin ETF‘i listelemek için SEC’e başvuruda bulundu. SEC, Bitcoin fiyaıtnı doğrudan takip edecek bir ETF’i henüz onaylamadı.

Öte yandan varlık yönetim şirketi AXS Investments, 27 Ekim’de iki Bitcoin vadeli ETF başvurusunda bulundu. Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balckhunas, SEC’in Temmuz 2022’ye kadar spot Bitcoin ETF’i onaylamasını bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar