reklamı kapat

Vitalik Buterin, Ethereum Hakkındaki Eleştiriyi Yanıtladı

Vitalik Buterin, Adam Back'e çok sert çıktı.
19:11
6 Ağustos 2020

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, sıkı bir Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Blockstream CEO’su Adam Back ile yaşadığı münakaşada Bitcoin yatırımcılarını ve destekçilerini ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu.

Olay aslında Adam Back’in Ethereum hakkında yaptığı açıklamalar ile başladı. Blockstream CEO’su, Ethereum’u sektörün en bilinen Ponzi yapıları ile karşılaştırınca buna Vitalik Buterin’den çok sert bir yanıt aldı. Buterin, tarihin daha önce Adam Back ve Bitcoin maksimalistlerinin lehine sonuçlanmadığını belirtmişti.

Ethereum Bir Ponzi Yapısı Mı?

Kanadalı programcı Buterin, bunun Bitcoin destekçileri tarafından devamlı tekrarlanan “eski bir propaganda yöntemi” olduğunu ifade ederek, Ethereum’un her geçen gün daha da güçlü bir hal aldığını belirtti. Ethereum gerçekten de son haftalarda ciddi bir yükseliş ve gelişme sergiledi.

Ethereum’un kilometre taşlarından olan ETH 2.0 doğrultusunda önemli bir adım atılmış ve ETH 2.0’nin son test ağı olan Medalla yayınlanmıştı. Ethereum Medalla test ağının yayınlanmasının devamında bunun başarılı olması, direkt olarak beklenen ETH 2.0 ana ağ gelişmesini getirebilir.

Back yaptığı bu açıklamada sadece Ethereum‘a değil Ripple ve Cardano’ya da taş atarak topluluktan çok sert bir tepki aldı ve birçok projenin yatırımcısı Back’in tweet’ine Bitcoin aleyhinde açıklamalarda bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.