reklamı kapat

Bitcoin Bugün ABD’den Gelecek Bu Haber İle Harekete Geçebilir

Bitcoin fiyatı ABD'nin işsizlik verileri ile yükselişe geçecek mi?
11:41
7 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yılın başından beri %65’lik bir yükseliş elde etse de yatırımcıların iştahı hala tam olarak kapanmamış gibi gözüküyor. 3.700 dolar seviyesine kadar gerileyen ancak bunun devamında 11.800 dolara kadar çıkan Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 11.828 dolardan işlem görüyor.

Donald Trump’ın İşaret Ettiği Gün Geldi

Bitcoin’in ani düşüşünün ve yükselişinin temel sebebinin ise ABD piyasaları olduğu açık. ABD’den gelen veriler ışığında 12 Mart tarihinde sert düşen Bitcoin, bunun devamında ise kısa sürede 10.000 dolar üstüne çıktı. Uzun süre 10.000 dolar seviyesinde kalan BTC’nin 12.000 dolara olan hareketi ise ABD’deki yeni teşvik paketlerinin onaylanması ile başladı.

Bugün de ABD Başkanı Donald Trump’ın vurgu yaptığı çok önemli bir tarih. Trump, haftalar önce yaptığı açıklamasında 7 Ağustos tarihinde açıklanacak ABD’deki işsizlik verilerinin “çok büyük etki yaratacağını” ifade etmişti. Uzmanlar hem Altın hem de bunu gibi sınırlı arza sahip Bitcoin fiyatında, işsizlik verilerinden kaynaklı bir düşüş olabileceğini beklemekte.

Eğer ABD’deki işsizlik verilerinde azalma varsa bu Koronavirüs ile mücadele için vatandaşlara ödenen parada da azalma olacağı anlamını taşıyor. Bu durum Altın ve Bitcoin için kötü, ABD Doları için ise oldukça iyi bir gelişme olacaktır. İşsizlik verilerinin TSİ akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor ve Bitcoin fiyatı bununla ciddi bir düşüş yaşayabilir.

İşsizlik verilerinin beklenenden yüksek gelmesi ise BTC‘yi 12.000 dolara taşıyacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.