reklamı kapat

Ethereum Yatırımcılarının Beklediği Kritik Gün Geldi

Ethereum'un Medalla test ağı görücüye çıkıyor.
17:18
3 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum fiyatının son haftalarda inanılmaz bir volatiliteye maruz kaldığı bilinen bir gerçek. ETH/USD işlem çifti 1 haftada %50’ye yakın yükseliş elde ettikten sonra dakikalar içerisinde 350 dolara geriledi.

Bunun devamında alış baskısı ile 380 dolar direncinin üstüne çıkmayı başaran ETH, şimdi ise oldukça kritik bir gelişme ile bu volatilitesini daha da arttırabilir. Ethereum 2.0 öncesi son test ağı olarak bilinen Medalla’nın yarın piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Ethereum Test Ağı Medalla Geliyor

Ethereum Foundation’ın önde gelen geliştiricilerinden olan Terence Tsao tarafından yapılan açıklamada toplamda 20.000’in üzerinde validator’a yani onaylayıcıya ulaşıldığı vurgulandı. 4 Ağustos tarihinde TSİ 16.00’de aktif edilecek olan test ağının ETH fiyatına olumlu etki etmesi bekleniyor.

Medalla test ağı ilk olarak Temmuz ayının ortalarında duyurulmuştu. Bunda birkaç gün sonra ETH fiyatı yukarı yönlü hareket etmeye başladı ve söz konusu rallinin devamında fiyat 400 dolara kadar çıktı. Ethereum araştırmacısı Ben Edgington da konu hakkında yaptığı açıklamada Beacon Chain isimli ETH 2.0‘ye geçiş ağının  neredeyse hazır olduğunu belirtti.

Ethereum 2.0 için olan genesis yani ilk bloğun aktif edilmesi için yeteri kadar onaylayıcı olması gerekiyor. Onaylayıcıların minimum 32 ETH bulundurmaları gerekiyor ve şu an bunu başaran 16.384 onaylayıcı oldu. Sayı 20.000 olduğunda ise bir önemli adım daha geride bırakılmış olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.