Reklam

Verge (XVG) Nedir? Nasıl Çalışır?

Verge, günlük hayatta rahatça kullanılabilecek bir kripto para olarak tasarlanan bir kripto paradır.
13:00
9 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Günlük hayatta rahatça kullanılabilecek bir kripto para olarak tasarlanan Verge (XVG), orijinal Bitcoin Blockchain’ini geliştirerek kullanıcılarının hızlı, verimli ve merkezsiz bir şekilde işlem gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor.

Verge Nedir?

Verge doğrudan işlem yapabilmenize imkan verirken aynı zamanda gizliliğinizi de göz önünde bulunduruyor. Dünyanın dört bir yanında bulunan kullanıcıları Blockchain teknolojisinin olanaklarıyla buluşturarak onlara kaliteli hizmetler sunmayı hedefleyen Verge ile hızlı, güvenli ve gizli niteliklere sahip kripto para işlemleri yapabilmek mümkün. Ayrıca Verge işletmelere ya da bireysel kullanıcılara esnek ödeme yapabilme hizmeti de veriyor..

Verge (XVG) Nasıl Çalışır?

Son zamanlarda sağladığı başarılı ortaklıklarla adından sıkça bahsettiren Verge 2014 yılında DogeCoinDark adı altında başlatılmıştı. Daha sonra 2016 yılında adını Verge olarak değiştirip yenilenen kripto para kullanıcılarına imzasız ve güvenli işlemler sağlıyor. Açık kaynaklı bir yazılım olma özelliği taşıyan Verge toplulukta alınan kararlar doğrultusunda yönetiliyor. Herhangi bir ICO ile fonlanmadığı bilinen Verge borsalarda XVG simgesiyle ifade ediliyor.

Kullanıcılarının gizli işlemler yapabilmelerine imkan veren kripto para Verge, TOR ve I2P gibi gizlilik odaklı ağları kullanıyor. Buna göre kullanıcıların IP adresleri tamamen gizleniyor. Böylece Verge kullanılarak yapılan işlemler izlenemez bir niteliğe sahip oluyor.

Wraith Protokolü

Öte yandan Verge Wraith Protokolü adı verilen bir teknolojiden faydalanıyor. Bu teknoloji kullanıcıların aynı Blockchain’de halka açık ya da gizli işlemler yapabilmelerini sağlıyor. Buna göre kullanıcılar gerçekleştirecekleri işlemlerinin gizliliğine karar verebiliyorlar. Sahip olduğu bu özellik sayesinde Verge diğer kripto paralardan ayrılıyor.

Verge (XVG) Nereden Alınır?

Kullanıcılarına düşük ücretli, hızlı, güvenli ve gizli işlem yapabilme olanağı veren Verge son olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex’te işlem görmeye başladı. Başarılı ortaklıklar sağlayarak benimsenme oranını artırma çalışmalarını sürdüren Verge’ü, Binance gibi pek çok borsa platformu üzerinden temin edebilmeniz mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar