reklamı kapat

Venezuela’ya 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Yardımı

Yeni bir proje kapsamında Venezuela'ya 1 milyon dolar Bitcoin yardımının yapılması planlanıyor.
21:00
27 Şubat 2019

Kripto para cüzdanı platformu AirTM ve cryptograffiti ismiyle bilinen sanatçının başlattığı Airdrop Venezuela projesiyle ülkeye 1 milyon dolar Bitcoin yardımının yapılması hedefleniyor.

Airdrop Venezuela

Bitcoinist’in haberine göre Cúcuta şehrinde hayata geçen proje, yurt dışından Venezuelalılara doğrudan yapılabilecek yardımlar için Bitcoin Blockchain’ini kullanıyor.

AirTM ile cryptograffiti’nin ortaklığı kapsamında başkan Nicolas Maduro’nun yer aldığı bir duvar resmi yapıldı. Resim, enflasyonun vurduğu para birimi Sovereign Bolivar (VES) banknotlarından oluşuyor. Projeye katılmak isteyenler bir Bitcoin adresine bağış gönderiyor, bunun üzerine VES banknotlarından biri duvar resminden kaldırılıyor. Projenin web sitesinde şu açıklama yapılıyor:

Yatırım olarak toplanan fonlar, bölgedeki bir çocuk bakım merkezinin yeniden inşa edilmesine ve (Airdrop Venezuela’nın) 100 bin Venezuelalı katılımcısına gidiyor.

Venezuela vatandaşlarının gerçek ve mecaz anlamda Maduro’yu devirmesine yardımcı olun.

Canlı yayınla banknotların eş zamanlı olarak resimden kaldırılmasına olanak tanıyan proje için AirTM’in açıklaması ise şu şekilde:

Gelirlerin %50’si etkinlik bölgesinde gerekli tesislerin inşa edilmesinde kullanılacak. AirTM diğer %50’yi nisan ayındaki Airdrop Venezuela kampanyasının sonuçlanmasıyla dağıtacak.

Üçüncü bir organizasyon, Crypto Conserje de fonların bir kısmını kripto para farkındalığı yaratmak için ve eğitim faaliyetlerinde kullanacak.

Bitcoin Patlaması

CoinTürk okurlarına geçtiğimiz haftalarda bildirdiğimiz üzere Venezuelalı yatırımcıların Bitcoin talebinde patlama yaşanıyor. Ülkede yaşanan hiperenflasyon ve yerel para birimi Bolivar’ın değer kaybetmesiyle halk Bitcoin’e ve diğer kripto paralara koşuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun