reklamı kapat

Kripto Para Milyarderleri Dünyanın En Zenginleri Listesinde Yer Aldı

Dünyanın en zenginleri listesinde 5 kripto para milyarderi bulunuyor.
22:00
27 Şubat 2019

Araştırma firması Hurun Report, Hurun dünyanın en zenginleri listesini yayımladı. Listede kripto para milyarderi olarak 5 isim bulunuyor.

Kripto Para Milyarderleri

Hurun aynı zamanda Blockchain’i en hızlı büyüyen yeni sektör olarak tanımladı. 5 kripto para milyarderi Coinbase, Binance, Ripple ve Bitmain şirketleri için çalışıyor.

Mıcree Zhan Ketuan ve Jihan Wu: 2,7 milyar dolar serveti bulunan Ketuan’ın madencilik devi Bitmain’de %36,58 hissesi bulunuyor. Ortağı Jihan Wu 1,5 milyar dolar servetiyle %20,5 hisseye sahip.

Ketuan şirketin teknik işlerini yürütürken Wu Bitmain’in yüzü konumunda. Bitmain dünyanın en büyük 2 BTC madencilik havuzlarının sahibi: BTC.com ve Antpool. Aynı zamanda şirket madencilik donanımı da satıyor. Bitmain IPO’sunda 14 milyar dolar toplamıştı ancak ayı sezonunda şirket küçüldü.

Chris Larsen: Jed McCaleb ile 2012 yılında Ripple’ı kuran Larsen’ın 1,5 milyar dolar serveti var. Larsen’ın en azından 5,2 milyar XRP’si olduğu biliniyor, bu da yaklaşık 1,6 milyar dolar ediyor. Hurun fiyatları daha düşükken baz almış. Larsen aynı zamanda Ripple’ın %17’sine sahip bu da 2018 yılında 410 milyon dolar ediyordu.

Brian Armstrong: Coinbase kurucularından ve ABD’de en çok tanınan kripto para yüzlerinden bir tanesi. Geçtiğimiz aylarda Coinbase platformu kendine 8 milyar dolar değer biçmişti. Platformun şu anda 20 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. 1,3 milyar dolara sahip Armstrong fonlama aşamalarından sonra bir anda milyarder olmuştu.

Changpeng “CZ” Zhao: CZ kripto para dünyasından Türkiye’de yabancılar arasında en çok tanınan isimlerden. Binance 2017 yılında ortaya çıktı ve bir anda yükselmeye başladı, dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından biri haline geldi.

Diğer yandan CZ 2014 yılında evini satıp bütün parasıyla Bitcoin almış. Önce Bitcoin değerinin yarısını kaybetse de CZ hodl’layıp sonrasında kazançlı çıkmış. Binance ICO’sunda 15 milyon dolar fon toplanmıştı, Binance Coin şu anda 1,4 milyar dolar piyasa değerine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun