reklamı kapat

Venezuela Hükümeti: ABD’nin Yasaklamaları Bizim İçin Eşsiz Bir Reklam Oldu

9 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Venezuela Blockchain Gözlem Komisyonu Sekreteri Daniel Peña yerel medya organlarına yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump‘un Petro‘ya yasaklamalar getirmesinin milli para birimleri için bulunamaz bir reklam fırsatı olduğunu, böylelikle Petro’ya yapılan yatırımların iki kat arttığını ifade etti.

Geçtiğimiz Mart ayında Donald Trump ABD vatandaşlarına Venezueala Hükümeti’nin petrol destekli kripto parası Petro ve türevlerininin alım satımını yasaklamıştı. Peña röportajında Blockchain teknolojisinin “beşeri devrimin önemli bir adımı” olarak nitelendirdi. Trump’un Petro‘yu yasaklamak için zaman ayırmasının Petro‘ya fayda sağladığını belirten Peña, Trump’un açıklamalarının Petro‘yu nasıl etkilediği sorulunca şu ifadelerde bulundu;

Size Venezuela’lı gazeteci Earle Herrera gibi cevap veriyorum. Kripto paralar hakkında hiçbir fikrim olmasa dahi ABD Başkanı Donald Trump eğer zaman ayırıp Petro‘yu yasaklamaya çalışıyorsa bu doğru yolda olduğumuzu gösterir.

Trump‘ın yasağının Petro‘ya zarar vemediğini, bunun yerine dünyaya daha net bir şekilde duyurduğunu belirten Peña, Afrika‘da Petro’ya olan ilginin giderek artmasını getirilen yasaklamalara bağlayarak eşsiz bir tanıtım olduğunu ve ABD’nin bu konuda yeni bir atak yapmaya hazırlandığını iddia etti. Peña;

“Petro kendisini birkaç ay içerisinde kanıtlayacak. Çok hizlı gelişme kaydettik, ABD ekonomimizi yeniden düzelteceğimizi bildiğinden hükümetimize saldırıyor. Başaramayacaklar, ekonomimizin büyümesini durduramayacaklar. Bunu biliyorlar” dedi.

Geçtiğimiz ay ön satıştan 5 milyar dolar fon topladığını iddia eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro‘nun ifadeleri ön satışta 38.4 milyon adet tokenin 60 dolardan satıldığını düşünürsek yanıltıcı gibi gözüküyor.

Siz Maduro’nun ve Venezuela Hükümeti’nin petrol destekli kripto para çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER