X


Uzmanlar Uyarıyor: Bitcoin ve Altcoinlere Dikkat!

Ünlü kripto para analisti Bitcoin ve altcoin piyasaları hakkındaki görüşlerini takipçileriyle paylaşarak yatırımcıları uyardı!
17:45
27 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin’in(BTC) fiyatındaki volatilite devam ederken, altcoin boğalarının büyük miktarda risk altında olabileceğini öne sürdü.

Dolar- Maliyet Ortalaması

Uzman analist Jason Pizzino’nun sosyal medya üzerinden paylaştığı bir videoda 267.000 abonesine, mevcut piyasa koşullarının uzun dönem girişimlerini veya dolar-maliyet ortalamasını (DCA) test etmek için uygun bir ortam olmadığını belirtiyor.

Analist Jason Pizzino videoda yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin’in böylesi zorlu bir süreçten geçerken yatırımcıların hareketlerinde çok dikkatli olması gerekir. Pek çok yatırımcı Bitcoin’in içinde olduğu bu hareketli piyasada kripto para birimlerine ortalama dolar maliyeti vermeye çalışırken daha çok zarar ediyorlar. Yaklaşık iki haftadır takip ettiğimiz işlem aralığımızı hatırlıyor musunuz? 28.000 ile 31.000 dolar arasında, daha spesifik olarak 31.700 dolara bakıyorum. Kripto para yatırımcıları, gerçekten kendilerine bir iyilik yapmıyorlar. Son birkaç haftadır vardığım sonuç bu.”

Pizzino kripto para biriminin, fiyatlarında daha fazla yaşanacak düşüşü destekleyecek kadar piyasaya henüz girmediğini belirtti.

Bunlara ek olarak popüler analist altcoinler hakkında açıklamalarında bu ifadelere yer verdi:

“Altcoinlerde birikme aralığı yok, bu da yeterli yatırımlarda bulunulmadığı anlamına geliyor. Bu çok yüksek bir risk, bence son derece tehlikeli.”

Bitcoin Hâkimiyeti

Öte yandan analist Jason Pizzino Bitcoin hâkimiyetinin, piyasanın geri kalanından büyük miktarda sermayeyi kendi bünyesine çekmeye ve altcoinlere ağırlık vermeye hazırlandığının sinyalini verdiğini öne sürdü.

“Son birkaç haftanın büyük bir Bitcoin ayı sezonu olduğunu düşünüyorum. Lider kripto para biriminin piyasa hakimiyeti düşüşlerden önce %41 civarında olduğunu görebilirsiniz ancak bu sayı şuan %46 seviyelerinde. Bitcoin’in toplam piyasa değerinden aldığı pay artıyor. Ayrıca Bitcoin’in yaşadığı bu zorlu günleri geride bıraktığı takdirde çok daha güçlü ve piyasaya çok daha hakim bir konumda olacağına inanıyorum.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar