X


Uzman Analistler Açıkladı: Fırlaması Beklenen Üç Patlayıcı Altcoin!

Bu makalede 2022'de fırlayabilecek üç patlayıcı kripto para birimini ele alacağız.
19:10
3 Ocak 2022

2021, hisse senetleri için iyi bir yıl olarak yatırım tarihine geçecek. Ancak kripto para birimlerine adına harika bir yıl olarak hatırlanacak. Yıl sonundaki geri çekilmenin etkisi devam etse de son 12 ayda birçok kripto para inanılmaz yükselişler kaydetti. Yeni yıl ile birlikte yatırımcılar artık geleceğe odaklanmış durumda ve yatırım yaptıkları varlıkların nasıl performans göstereceğine dair sorulara cevap arıyor. Bu makalede 2022’de fırlayabilecek üç patlayıcı kripto para birimini ele alacağız.

Kadena (KDA)

2021 yılında %5.000’den fazla değer kazanan Kadena, başarılı bir dönemi geride bıraktı. Bitcoin gibi Kadena blok zinciri de PoW protokolünü kullanır. çoğu PoW blok zincirinin en büyük dezavantajı ölçeklenebilir olmamalarıdır. Ancak bu durum Kadena için sorun teşkil etmiyor. Kadena, muazzam ölçeklenebilirliğe sahip örgülü çok zincirli bir mimari kullanır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kadena şu anda saniyede 480.000 işlem gerçekletirebilir. Bunu bağlamda içine koymak için Bitcoin’in saniyede yalnızca yedi işlem gerçekleştirebildiğini belirtmek gerekir. Bununla birlikte ağa daha fazla zincir eklendiğinde ise Kadena’nın verim kaybı söz onusu değildir. Ayrıca geliştiriciler Kadena’nın düşük maliyetlerine de dikkat çekiyor.

2021’deki etkileyici performansına rağmen Kadena CMC piyasa değeri sıralamasında 63. konumda yer alıyor. Uzmanlar ilk 10’u zorlayan bir potansiyel için acele etmezken Kadena’nın sıralamada önemli ölçüde yükseleceğini öngörüyor.

Avalanche (AVAX)

Avalanche platformunun yerel varlığı AVAX, 2021’de %3.000’den fazla değer kazandı. Avalanche şu anda CMC verilerinde piyasa değerine göre en büyük 11. kripto para unvanını sırtlıyor. Avalanche blok zinciri saniyede 4.500’de fazla işlem yeteneği ile önemli ölçüde hızlıdır.

Bununla birlikte blok zincirine geri döndürülemez bir şekilde işlem ekleme süresine bağlı olarak Avalanche akıllı sözleşmeleri destekleyen en hızlı platformdur. Yaklaşık 160 proje hali hazırda Avalanche ekosisteminde bulunuyor. Blok zinciri teknolojisinin 2022’de daha hızlandırılmış bir benimsenme göreceğini öngören uzmanlar Avalanche için güzel bir yıl bekliyor.

Ethereum (ETH)

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) 2021 yılında %400’den fazla yükseldi. Bu yüzde, Kadena ve Avalanche’ın dudak uçuklatan kazanımları ile karşılaştırıldığında daha mutevazi görünebilir. Ancak Ethereum’un patlayıcı büyüme potansiyelini hafife almayın.

Ethereum’un bazı önemli zorluklarla boğuştuğu bir yılı geride bırakırken  5 kattan fazla getiri sağladığını belirtmek önemlidir. Ethereum ağı saniyede yalnızca 14 işlemi işleme yeteneği ile oldukça yavaştır. Bunun yanı sıra yüksek işlem ücretleri, bazı geliştiricilerin diğer blok zincirlere kaymasına neden oldu. Ancak değişim yolda.

Ethereum 2.0 ile blok zincirinin saniyede 100.000 işlemi gerçekleştirmesi sağlanacak. İşlem ücretleri de önemli ölçüde azaltılacak. Bu iyileştirmelerin Ethereum’un hali hazırdaki yaygın olarak kullanılan blok zincirine daha fazla geliştirici çekmesi bekleniyor.

Ethereum’un 445 milyar dolara yakın piyasa değeri şu anda Bitcoin’in ardından ikinci sırada konumlanıyor. Uzman analistlere göre Ethereum, bu yıl önemli kazançlar elde edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar