X

Uyarılar Arttı: Ethereum Bu Endişe Verici Seviyeye Düşebilir

Ethereum fiyatındaki düşüş durmayacak mı?
11:21
5 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Eylül ayının ilk günü 488 dolara kadar yükselerek birçok yatırımcının aklına yakında 500 doların üstüne çıkabileceğin fikrini aşıladı. ETH/USD işlem çifti 2 Eylül tarihinden itibaren ise çok sert bir düşüş yaşayarak 310 dolar seviyesine kadar geriledi ve yatırımcılara tam tersi bir mesaj verdi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 352 dolardan işlem gören Ethereum, son 24 saat içerisinde %2 artış yakalasa da birçok uyarı sinyali ETH fiyatı için tehlikenin yaklaştığını göstermekte. Önde gelen kripto para analistlerinden Cactus, piyasada şu an çok büyük bir belirsizliğin olduğunu ve ETH’nin bununla beraber 300 dolara kadar düşeceğini belirtti.

Ethereum Kısa Vadede 300 Dolara İnecek

HTF görünümünün oldukça endişe verici olduğunu ve üssel hareketli ortalamaların da kısa vadede düşüş öngördüğünü ifade edene analist, 300 dolar bölgesinin çok yakında test edileceğini belirtti. Buna rağmen uzun vadede görünümün yükseliş odaklı olduğunu belirten analist, şu an 2018 ve 2019 yıllarındaki 55 günlük üssel hareketli ortalamanın test edileceğini ve bunun devamında yükseliş geleceğini düşünüyor.

ETH/USD işlem çifti eğer yakın vadede 370 doların üstüne çıkabilirse kısa vadeli düşüş beklentisi de ortadan kalkacak ve tamamen boğa dönemi hazırlıkları başlayacaktır. ETH fiyatının 300 dolar altına inmesi ise piyasayı bir anda kana bulayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar