reklamı kapat

XRP Yatırımcılarının Düştüğü Bu Hataya Dikkat!

Ünlü geliştirici, XRP yatırımcılarını uyardı.
10:10
5 Ekim 2020

XRP ekosisteminin önemli isimlerinden birisi olan XRPL geliştiricisi Wietse Wind, şu sıralar birçok XRP yatırımcısının düştüğü bir hataya karşı topluluğu ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Wind, 4 Ekim tarihinde yayınladığı gönderisinde XRP yatırımcılarının sahip oldukları Spark airdrop token’larını almaya çalışan kişilere dikkat çekti.

Bilindiği üzere XRP yatırımcıları Ripple’ın Flare Network ortaklığından dolayı Spark airdrop’una katılmaya hak kazandı. Bu airdrop yani ücretsiz Spark (FXRP) dağıtımı 12 Aralık tarihinde adreslerindeki XRP bakiyesinin durumu kaydedildikten sonra gerçekleştirilecek.

Sahte XRP Airdrop’larına Dikkat

Yeni kurulan XRPL Foundation’ın kurul üyesi seçilen Wind de bu airdrop’a katılmak isteyenler için özel bir uygulama geliştirip bunun yanı sıra yatırımcıların direkt olarak XUMM uygulamasından da bunu yapabileceğini belirtti.

Wind, XRP yatırımcılarına yaptığı uyarıda kendisini veya uygulamasını taklit eden birçok kişi olduğunu, kullanıcıların “.com” uzantılı uygulama adresinden başka adreslere kesinlikle girmemesi ve fon göndermemesi gerektiğini vurguladı. Dolandırıcıların Wind’in geliştirdiği uygulamanın benzerlerini oluşturup “.io, .wietse” gibi sahte uzantılar ile yatırımcılar kandırmaya çalıştığı görülüyor.


XRP fiyatının da bu airdrop yaklaştıkça artması ve daha fazla kişinin XRP alması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.