reklamı kapat

Ünlü İsim, Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının En Çok Merak Ettiği Soruyu Yanıtladı

Willy Woo'ya göre Bitcoin'in boğa dönemi devam mı ediyor?
13:22
5 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde ciddi bir hareketlenme sürecine girmiş olsa da fiyat  hala beklentilerin çok altında bulunuyor. Sektörün en ünlü kripto para analistlerinden birisi olan Willy Woo da Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında hem BTC yatırımcılarının en çok merak ettiği soruyu yanıtladı, hem de yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

Bitcoin 2019’dan Beri Boğa Piyasasında

Bitcoin’in 2017 yılında kesin bir boğa dönemine girdiği, bunun devamında 2018 yılının sonuna kadar ayı piyasasını yaşadığı bilinen bir gerçek. Ancak bunun devamında BTC’nin boğa veya ayı dönemine girip girmediği bilinmiyor. Woo da yatırımcıları yanıtsız bırakmayarak Bitcoin’in 2019 yılından beri bir nevi boğa piyasasında olduğunu düşündüğünü vurguladı.

Geçtiğimiz yıl 3.000 dolara kadar düşüş yaşanmasından sonra boğaların işi devraldığını belirten Woo, o tarihten beri boğa piyasasında olunduğunu ve bunun hala bitmediğini belirtti. Fiyattaki büyük dalgalanmaların aslında boğa piyasasını gizlediğini vurgulayan analist, aslında fiyatın kısa süreliğine bu kadar düşük noktalarda kalacağına da işaret etmiş oldu.

Fiyatın böylesine hızlı dalgalanmasının sebebinin BitMEX kripto para borsasındaki yatırımcılar yani balinalar olduğunu belirten Woo, şu an ise Bitcoin için her şeyin eski haline dönmekte olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.