reklamı kapat

Ünlü Yatırımcıdan Şok İddia, 2019 Bekleneni Vermeyebilir

Ünlü yatırımcı Fred Wilson 2019 yılında kripto paraların güvenli bir liman olarak görülmeyeceğini iddia etti.
12:00
2 Ocak 2019

Risk sermayesi yatırımcısı Fred Wilson 1 Ocak Salı günü kripto paralarla ilgili çarpıcı ifadelerde bulundu. Piyasanın geleceğine yönelik yorum yapan Wilson, 2019 yılında ekonomi zayıflarken kriptoların güvenli liman olamayacağını iddia ediyor.

Fred Wilson Amerikan asıllı bir yatırımcı ve iş adamı. Wilson’ın Twitter, Tumblr, Zynga ve Etsy gibi şimdinin başarılı şirketlerine zamanında yatırım yaptığı ifade ediliyor. New York merkezli yatırım şirketi Union Square Ventures’un kurucu ortakları arasında yer alan Wilson aynı zamanda dijital paraların erken yatırımcılarından. Bir internet sitesi üzerinden paylaşılan yazıda yeni varlık sınıfı kriptolar hakkındaki görüşlerine yer veren ünlü yatırımcı Wilson yeni yıla umutla bakan kripto para kullanıcılarını üzecek cinsten ifadeler sarf etti.

“2019’da Neler Olacak?” başlığıyla kaleme aldığı yazıda Wilson birçok konuya parmak basıyor. Hisse senedi piyasasındaki ayı trendine atıfta bulunan Wilson zayıflayan ekonomiye dikkat de çekti. Wilson’a göre mevcut dengeler yatırımcıların startup sektörünü çeşitlendirmesiyle sonuçlanabilir. Ancak Wilson kripto paraları güvenli bir liman olarak görmediğini belirtti. Ünlü yatırımcı yine de 2019 yılında kripto paralar için umut bulunduğunu ifade ediyor.

Wilson daha önce kripto paralara yönelik olumlu yönde görüş bildirmişti. Geçmişte birkaç projeye yönelik değerlendirmelerde bulunan Wilson bazı projelere dikkatleri çekiyordu.

Sabit fiyatlı kripto paraların tüketici benimsenmesini artıracağını savunan Wilson kripto para alanındaki sorunların  sene boyunca süreceğini iddia ediyor. Öte yandan Wilson’ın, düşük oranlarda da olsa, kripto paralara yatırım yaptığı biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun