X

Dünyaca Ünlü Gazete Kripto Paralara Yönelik Neler Yazdı?

Dünyaca ünlü gazete Wall Street Journal kripto paralara yönelik eleştirel bir haber yayımladı.
11:00
2 Ocak 2019

Bitcoin 2018 yılı boyunca yaşadığı ayı piyasasının etkisiyle bir hayli değer kaybetmiş olsa da ana akım medya unsurları arasında eskiye nazaran daha çok konuşulmaya başladı. ABD merkezli haber kaynağı Wall Street Journal (WSJ) senenin ilk gününde Bitcoin hakkında bir haber yayımladı.

Günlük finans ve haber gazetesi WSJ, 1 Ocak 2019 tarihli haberinde “Bitcoin ve altında yatan teknoloji Blockchain’in az sayıda elle tutulur kullanım alanının ortaya çıktığını” iddia ediyor. Gazetenin haberine göre kripto paraların gelişimi 2017 yılında fiyatların gerisinde kaldı. Ayrıca yazıda 2018 yılının başında sorulması gereken asıl sorunun “Bitcoin’in 2017 yılındaki ani yükselişe göre hareket edip etmeyeceğine” yönelik olması gerektiği ifade edildi. Yazıya göre 2018 sonunda Bitcoin’in bu soruya verdiği cevap “hayır” oldu.

Andy Bromberg, düzenlemelere uyumlu token satışlarının yürütüldüğü Coinlist platformunun kurucusu. Bromberg kripto para sektöründe atılması gereken bir sonraki adımın gerçek kullanım alanlarıyla ilgili olması gerektiğini savunuyor. Bromberg’e göre “bu teknolojiyi insanların kullanacağı ürünlere dönüştürmek” büyük önem arz ediyor. WSJ’nin yazısında ise bu konuyla ilişkilendirilebilecek şu ifadelere yer verilmiş:

Bitcoin ve geçtiğimiz yıl patlayışa geçen diğer binlerce dijital para birimi halen yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılabiliyor.

Öte yandan WSJ büyük bir merakla beklenen Bakkt platformunun kurumsal yatırımcıları bu alana dahil edebileceğini de kabul ediyor. Gazete, ekosistemin en büyük Blockchain platformlarından Ethereum’un halen herkes için elverişli uygulamalara sahip olmamasını eleştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar