X


Ünlü Kripto Para Analistinin Portföyü! 6 Kripto Paranın Sepetindeki Yüzdesel Dağılımı!

Ünlü analist hangi kripto paralara sepetinde yüzde kaç ayırıyor?
21:44
21 Eylül 2021

Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen analist portföyünde tuttuğu 6 kripto parayı ve yatırım stratejisini paylaştı. Lark Davis tarafından paylaşılan portföy ve yatırım stratejisi büyük ilgi gördü. Portföy dağılımını yüzdelik olarak da duyuran Davis dikkat ettiği detaylara da değiniyor.

Bitcoin (BTC)

Ünlü analistin portföyünün en tepe noktasında Bitcoin (BTC) bulunuyor. Davis tüm yatırımlarının %30’unu Bitcoin’de tutuyor.

“Bitcoin sizi süper zengin haline getirmez. Şimdi alım yapanlar on yıl sonra belki %1000 veya %2000 kazanç sağlayacaktır”.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak altcoinlere göre daha güvenli ve sağlam olduğu için Davis portföyünün önemli bir kısmını buraya ayırıyor. Bitcoin’in zamana yayılarak değerleniyor olması ve uzun vadeli hedeflerine ulaşma ihtimali oluşturulan sepetteki riskleri de azaltıyor.

Lark Davis

Elbette all-in altcoin almak eğer doğru projelere yatırım yaparsanız size Bitcoin’den daha fazla kazanç getirir. Ancak Bitcoin ani bir düşüş yaşadığında kayıplarınız da aynı ölçüde fazla olacaktır. Örneğin Bitcoin (BTC) %10 düştü ancak birçok altcoin %30’u aşan kayıplar yaşadı. Eğer sepetinizde Bitcoin yoksa kayıplarınız da fazla olacaktır.

“Benim yaptığım şey altcoinlerden para kazanmak. Yüksek riskle ciddi kazançlar elde ediyor ve daha az risk içeren kripto varlıklara onları taşıyorum. Bitcoin benim için uzun vadeli bir servet yatırımıdır”.

Ayrıca Davis BTC’lerini soğuk cüzdan yerine stake platformlarında değerlendiriyor. Yıllık %6,2 gibi bir kazancı da buradan geliyor.

Ethereum (ETH)

Listenin ikinci sırasında Ethereum (ETH) bulunuyor. Davis yatırımlarının %20’sini Ethereum olarak saklıyor. Tıpkı Bitcoin’e benzer biçimde ünlü analist uzun vadeli hedefleri ve düşük riski sebebiyle Ethereum’u tercih ediyor.

“Yüksek işlem ücretleri sebebiyle Ethereum rakipleri ciddi prim yaptı. Ancak EIP-1559 ile her gün yakılan çok fazla Ethereum (ETH) bulunuyor. PoW algoritmasından PoS algoritmasına geçiş tamamlandıktan sonra Etherum için her şey daha güzel olacak”.

Benzer biçimde uzun vadeli Ethereum’larını Davis stake platformlarında değerlendiriyor.

Sepetteki Diğer Kripto Paralar

Davis yatırımının %10’unu yaşanacak düşüşlerde değerlendirmek için USDC olarak tutuyor. Yani toplam yatırımlarının %60’u BTC, ETH ve USDC’de bulunuyor. Üstelik stablecoinlerini stake ederek çalıştırmaya da devam ediyor.

Elrond (EGLD), Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) ünlü analistin sepetinde bulundurduğu diğer kripto varlıklar ancak bunlarla alakalı bir yüzdesel dağılım vermiyor. Lark Davis yaklaşık 10 dolardan aldığı Elrond (EGLD)’ların önemli kısmını tutmaya devam ediyor. Elrond (EGLD) son düşüşe rağmen 200 doların üzerinde bir fiyatla alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar