X


Korku ve Açgözlülük Endeksi Son 3 Ayın En Düşük Seviyesinde! Bu Ne Anlama Geliyor?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 27'ye ulaştı. Bu piyasa için neyi ifade ediyor?
20:49
21 Eylül 2021
Korku ve Açgözlülük Endeksi Son 3 Ayın En Düşük Seviyesinde! Bu Ne Anlama Geliyor?

Korku ve Açgözlülük Endeksi‘nden elde edilen son veriler, kripto para piyasasının 100 üzerinden 27’lik bir değer ile son 3 ayın en düşük seviyesi ile bir yatırımcı korkusu dönemi yaşadığını gösteriyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi Bitcoin’in Düşük Fiyatlı Olduğuna İşaret Ediyor

Piyasa temsilcisi olarak önde gelen kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) kullanan deneyimli teknik analiz aracı, dünya çapındaki kripto trader’larının piyasanın mevcut duygusal duyarlılığı ve önyargısı hakkında veriler sunmaktadır.

Korku ve Açgözlülük Endeksi’nden elde edilen daha sonra diğer analitik stratejilere uygun olarak analiz edilir. Ardından gelecekteki bir dalgalanma veya düzeltme potansiyelini tespit ederek piyasayı satın alma veya satma fırsatını temsil edip etmediğini belirlemek için kullanılabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca 100’ün altındaki bir sayı aşırı piyasa korkusuna doğru kaymaya ve BTC‘nin değerinin düşük olabileceğine işaret ederken, daha yüksek bir sayı aşırı piyasa açgözlülüğünü temsil eder ve fiyatları gerçek değerin üzerine çıkararak gelecekteki düşüşün habercisi olabilir.

Son 3 Ayın En Düşük Seviyesi

Öyle ki, lider kripto para birimi Bitcoin’in bu haftaki %10,4’lük düşüşün ardından fiyatın 43.313 dolara gerilemesiyle birlikte, endeks 27 puan olarak açıkladı. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde bu seviyenin altında bir değer en son yaklaşık 3 ay önce 26 Temmuz’da görülmüştü.

Ek olarak endeks 21 Temmuz’da 10 puanla son 1 yılın en düşük seviyesini kaydetti, ardından Ağustos sonu ve Eylül başında parabolik bir yükselişle 5 ayın en yüksek seviyesi olan 79’a çıktı. Bu oynaklık, fiyatların genellikle tüm kripto para piyasasında çift haneli rakamlar kaydetmesi gerçeğiyle paraleldir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar