X


Ünlü İsimden Heyecanlandıran Bitcoin ve Ethereum Tahmini! Ralli Devam Edecek mi?

Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz'a göre Bitcoin ve Ethereum rallisi devam edecek mi?
18:40
25 Ağustos 2021
Ünlü İsimden Heyecanlandıran Bitcoin ve Ethereum Tahmini! Ralli Devam Edecek mi?

CNBC’nin Squawk Box programına yakın zamanda konuk olan kripto para odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki mevcut artışa yol açan nedenleri özetledi.

Piyasa hakkında genel değerlendirmelerde bulunan Novogratz, kripto para birimlerinin 2021’in dördüncü çeyreğinde toparlanmaya devam edeceğine inanıyor.

Novogratz’a Göre Piyasada Artışa Neden Olan Faktörler

Bitcoin’i ilk olarak 2013-2014’te satın alan ve 2015’te ise Vitalik Buterin’den Ethereum’un henüz 1 doların altında işlem gördüğü dönemde 500.000 ETH alan eski Goldman Sachs varlık yöneticisi, kripto rallisinin yeniden başlamasının Walmart ve Amazon’un kripto alanıyla ilgilenmesine bağlı olduğuna inanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Mike Novogratz, son zamanlarda bu iki devasa perakende şirketinin, kripto mühendisleri ve kripto para departmanları için şef  iş ilanları yayınladığını hatırlattı. Novogratz bu durumu, Amazon ve Walmart’ın bu yeni trendin bir parçası olmaya kararlı olduklarının açık bir göstergesi olarak değerlendirdi.

Ayrıca, Salı günü Visa küresel ödeme kartı devi, sanki dijital varlıkların şirketin büyük bir parçası olacağını haykırıyormuş gibi, 150.000 dolar değerinde bir CryptoPunk NFT (Teğiştirilemez Token) satın aldı.

Buna ek olarak Novogratz, Visa’da kripto para sektörü ile ilgilenen yetkili bir kişi ile konuştuğunu ve Novogratz’ın bu hareketle ilgili yorumunu doğruladığını da sözlerine ekledi. Galaxy Digital CEO’su, finansal yapının çoğunun blok zincir temelinde yeniden inşa edileceğini belirtti.

Novogratz ayrıca, kriptodan vergi alınmasıyla artması beklenen 3,5 trilyon dolarlık altyapı faturasından da bahsetti. Birkaç ABD senatörü tarafından kripto endüstrisi için işleri çok zorlaştıracak belirli bir değişiklik önerildi.

Bununla birlikte, 6-7 Ağustos hafta sonu boyunca, kripto topluluğu, senatörlere ve kongre üyelerine telefon ederek, ve e-posta göndererek, bu değişikliğin ABD’deki fintech inovasyonunu boğacağını açıklayarak kükremeye başladı ve kabul edilmedi.

Kripto Para Piyasası 4. Çeyrekte İyi Bir Performans Gösterebilir

Önümüzdeki süreçte Bitcoin ve Ethereum’un nasıl bir performans sergileyeceğine gelince, Novogratz kriptonun sonsuza kadar yükselemeyeceğini ve muhtemelen burada istikrar kazanacağını ve konsolidasyona başlayacağını belirtti. Ancak Novogratz, dördüncü çeyrekte Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının rallilerine devam edeceğini de beklediğini sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar