X


600 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Transfer Edildi! Neler Oluyor?

Kripto para takip hizmeti Whale Alert, 12.477 Bitcoin (BTC) transfer işlemini tespit etti.
19:45
25 Ağustos 2021
600 Milyon Dolarlık Bitcoin Transfer Edildi! Neler Oluyor?

Kripto para takip hizmeti Whale Alert, ağızları açık bırakacak miktarda Bitcoin (BTC) transferini tespit etti. Bilinmeyen bir Bitcoin balinası, toplamda 12.477 Bitcoin’i yine bilinmeyen bir cüzdana transfer etti.

600 Milyon Değerinde Bitcoin Transfer Edildi

Yüksek orandaki kripto para transferlerini takip eden Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin transferi sabah saatlerinde bilinmeyen cüzdanlar arasında gerçekleşti. Bilinmeyen bir balina 25 Ağustos Çarşamba günü Türkiye saatiyle (TS) 11:36’da devasa miktarda Bitcoin transferi gerçekleştirdi. Öyle ki, söz konusu transferde toplam piyasa değeri 603.496.529 dolar olan 12.476,595 Bitcoin (BTC) taşındı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca işlem, Bitcoin balinasının bugün piyasadaki stabilcoin’lerin çoğunu listeleyen dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ı kullandığını ortaya koyuyor.

Bitcoin’in Boğa Koşusu Devam Ediyor

Mevcut boğa koşusu, geçtiğimiz haftalarda kripto para piyasasını kademeli olarak daha yüksek seviyelere taşıdı. Öyle ki, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 50 bin dolara ulaştığından, daha fazla trader piyasaya dahil oldu. Kripto para piyasasındaki bunun gibi büyük yatırımlar Bitcoin’in değerini artırmada oldukça faydalıdır.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin üç ay sonra yeniden ilk kez 50.000 dolar barajını aşmayı başardı ve yükselmeye devam ediyor. Birkaç ay önce piyasada yaşanan sert düşüşün ardından, çoğu trader oyuna geri döndü. Bununla birlikte Bitcoin yıllardır kripto para piyasasında ve kripto borsalarında en üst sıradaki yerini her zaman korudu. Bu durum sadece BTC’nin ne kadar istikrarlı olduğunu değil, aynı zamanda yüz milyonlarca yatırımcının da bu kripto para birimine yatırım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin Güncel Durum

Lider, 50.000 dolar barajını kırdıktan sonra bu seviyede çok tutunamadı ve düşüşe geçti. Dün itibarıyla Bitcoin’de sert bir düşüş gerçekleşti ve lider kripto para birimi 47.163 dolar bandına kadar gerileyerek yatırımcıları korkuttu.

Bitcoin gün içerisinde 47.163 dolarlık dip seviyeyi test etmesinin ardından yönünü tekrar yukarıya çevirdi. BTC, içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0,85’lik bir artışla 48.784 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • MaxiBus
    1 ay önce

    Bi yerde bir virgül hatası var ama hangisinde ? O kadar bitcoin daha fazla eder .

    8