X


Kripto Para Piyasası Yeşile Döndü! BTC, ETH ve ADA’da Son Durum

Kripto para piyasası dün itibarıyla başlayan sert düşüşün ardından yönünü yeniden yukarıya çevirdi. BTC, ETH ve ADA'da son durum.
20:09
25 Ağustos 2021
Kripto Para Piyasası Yeşile Döndü! BTC, ETH ve ADA'da Son Durum

Kripto para piyasası birkaç haftadır oldukça olumlu performans sergiledi. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz günlerde yeniden 50.000 doların üzerine yükselerek son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin‘deki bu artış altcoin’leri de olumlu etkiledi.

Ancak dün itibarıyla Bitcoin’de başlayan düşüş piyasayı yine kana buladı. Bitcoin (BTC) 47.163 dolara kadar gerilerken çoğu kripto para birimi sert bir şekilde düşüş yaşadı. Buna ek olarak piyasa birkaç saat önce yeniden yeşile döndü ve kripto para birimleri yükselişe geçti.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi geçtiğimiz gün sert bir düşüş başlattı. Önemli satış hacimleri, Bitcoin fiyatını 47.745 dolarlık destek seviyesine geri itti. Öyle ki Bitcoin fiyatı 47.745 dolarlık destek seviyesini kırdı ve 47.163 dolara kadar geriledi.  Ek olarak BTC/USD paritesi %61.8 Fibonacci seviyesinin üzerinde toparlandı ve yeni bir yükseliş trendi başlattı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şu anda Bitcoin üzerinde ayıların baskısı azaldı, dolayısıyla Bitcoin’in iyileşme dinamiklerini sürdürebileceği ve 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test edebileceği söylenilebilir.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), şu anda 49.000 dolar seviyesine doğru hareket etmeye devam ediyor. İçeriğin hazırlandığı sırada BTC son 24 saatte %1,06’lık bir artışla 48.700 dolar bandında işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Alıcılar dün daha fazla yükseliş momentumu oluşturamadı ve Ethereum (ETH) fiyatı EMA55 hareketli ortalamasının altına düştü. Düşüş, ayılar fiyatı 3.200 dolarlık desteğin altına itene kadar devam etti. Öyle ki lider altcoin bu düşüşle birlikte 3.086 dolar bandına dokundu.

Günün sonunda Ethereum fiyatında 3.200 dolarlık destek için zayıf bir girişim oldu, ancak parite hala dar bir konsolidasyonda bu seviyede tutunmak için mücadele ediyor. Düşüş baskısı devam ederse, 3.075 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme beklenilebilir.

Ayrıca Ethereum (ETH) içeriğin hazırlandığı an itibarıyla son 24 saatte %1,24 artış yaşadı ve şu anda 3.212 dolarda alıcı buluyor.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) son zamanların en iyi kripto para birimi olarak değerlendirilebilir. Ancak piyasadaki düşüşten Cardano’da nasibini aldı. Öyle ki popüler altcoin ADA, son 24 saatte %3.45 düşüşle günün en çok değer kaybeden kripto para birimleri arasına yerleşti.

Günlük grafiğe bakıldığında, Cardano (ADA) bir kez daha 2.58 dolarlık desteğe dokundu. Boğalar şimdi bu seviyenin üzerinde tutunmak için mücadelelerini sürdürüyor. Satıcılar bu durumu tersine çevirirse, ADA fiyatının 2,40 dolara kadar gerilemesine sebebiyet verecek keskin bir düşüş meydana gelebilir.

Ancak yazının kaleme alındığı an itibarıyla popüler altcoin 2.77 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI