X

Ünlü CEO’dan Kritik Bitcoin (BTC) ve Dolar Açıklaması: USD Bu Seviyeye Kadar çekilecek

Celsius Network CEO'sundan önemli Bitcoin ve dolar açıklaması!
10:02
17 Aralık 2020

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) fiyatları son iki günde tam anlamıyla patlama yaşıyor. Bitcoin’in 22.000 dolara kadar çıkması ETH için 630 doların, XRP için ise 0,55 doların görülmesini sağladı. Hem Bitcoin hem de altcoin boğasının geldiğine işaret eden bu yükselişler, ünlü CEO Alex Mashinsky’a göre ise sadece başlangıç.

ABD Doları %99 Değer Kaybedecek

Celsius Network CEO’su Mashinsky, ABD dolarının kripto paralar ve özellikle Bitcoin karşısında değerinin %99’unu kaybedeceğini belirtti. İtibari paraların tarihsel olarak altın veya bunun gibi sınırlı varlıklara karşı değer kaybettiğine değinen tecrübeli isim, buna karşı en iyi savunma aracının ise Bitcoin veya altın olduğunu vurguladı.

4k pan movement of cryptocurrency golden bitcoin on the flag of United  States of America USA. — Stock Video © grejak #318937902

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aslında ABD doları Bretton Woods anlaşmasından beri değerinin neredeyse %90’ıın kaybetti ancak hala  rezerv para birimi statüsünde. Mashinsky, bu anlaşmanın devamında yaşanan değer kaybını vurguladıktan sonra sirkülasyondaki bütün dolarların %20’sinin sadece bu yıl basıldığını ve böyle bir istatistiğin doların çöküşünü hızlandıracağını vurguladı.

Enflasyon Sanılandan da Yüksek

2020 yılında enflasyonun basılan ABD doları açısından %20 olduğunu vurgulayan Mashinsky, fiyat endeksi açısından ise bunun %2 olarak gösterildiğini belirtti. Ünlü CEO yatırımcılara tavsiye verirken değer kaybeden itibari paralara karşı altın ve Bitcoin gibi varlıklara yatırım yapma önerisinde bulundu.

FED’in dün akşam aldığı faizi yerinde tutma kararı da ABD dolarının gidişatını olumsuz bir şekilde etkiliyor. Daha önce faizlerin yüksek olmasından dolayı hazine tahvilleri gibi diğer yatırım araçları ilgi görürken artık normalde mevduat getirisi olmayan altın ve Bitcoin popüler olmaya başladı. 2020 ise kesinlikle lider kripto para birimi Bitcoin’in yılı oldu.

Bitcoin’in Önü Açık

Şirketlerin de bu parasal çöküşten kurtulmak için Bitcoin almaya başlayacağını belirten ünlü CEO, önümüzdeki yıl toparlanmalar olabileceğini ancak 2021 yılının ilk çeyreğinde de BTC fiyatının talebe göre artacağını ima etti. Bitcoin fiyatının önü ise an itibarıyla hiç olmadığı kadar açık. Daha önce en fazla 20.000 doları gören lider kripto para birimi, 22.000 dolar direncini bile kırarak önünde büyük bir bilinmezlik oluşmasını sağladı.

Bitcoin fiyatının hangi hedefi görebileceği şu an tam bir muamma ve yükseliş devam ettikçe altcoinler de bunu takip edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar