X

Ünlü CEO Portföyünün Yarısıyla Yatırım Yaptığı Kripto Parayı Açıkladı

Abra CEO'su son dönemde hangi kripto parayı tercih etti?
15:11
26 Ekim 2020

Önde gelen kripto para şirketlerinden Abra’nın CEO’su ve kurucu ortağı Bill Barhydt, 23 Ekim tarihinde yayınladığı gönderisinde portföyünün yarısı ile yatırım yaptığı kripto para birimini açıkladı. Barhydt, son haftalarda Bitcoin yatırımını önemli bir şekilde arttırdığını ve artık portföyünün %50’si ile resmen BTC satın aldığını belirtti.

Milyoner CEO yayınlanan röportajında Bitcoin’in şu an dünyadaki en iyi yatırım fırsatı olduğunu belirterek bunun sahip olduğu kıt arz modelinin önemine değindi. Bitcoin’in sadece 21 milyon adet arza sahip olduğunu ancak sirkülasyonun hala bu seviyelere ulaşamadığını ifade eden CEO, itibari paralara karşı yükselişin kaçınılmaz olduğunu düşünüyor.

Bitcoin İtibari Paralara Fark Atacak

İtibari paraların yani hükümetler tarafından piyasaya sürülen varlıkların yavaş yavaş değersiz bir hal alacağını belirten CEO, Bitcoin’in değerinin ise devamlı artacak şekilde programlandığını ifade etti. Bitcoin’den daha az miktarda üretilip piyasaya sürülen bir itibari paranın asla olmayacağını belirten CEO, nakit para yerine BTC’ye geçişi övdü.

Bitcoin

Barhydt buna ek olarak Tether ve USD Coin gibi stablecoin’lere de değinerek hiçbir şeyin Bitcoin‘in yerini alamayacağını ifade etti. Dijital paralara yönelik ilgi her geçen gün artsa da Bitcoin’in kesinlikle bunlardan farklı bir yere sahip olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar