X

Ethereum (ETH) Yatırımcıları İçin Vakit Tamam

Ethereum 2.0 yayınlanmaya hazır!
20:44
26 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Ekim ayındaki rekor yükselişinden önce Ağustos ayı kesinlikle Ethereum’un önderliğinde tamamlandı. DeFi projelerinin yarattığı “hype” ile 490 dolara kadar çıkan ETH/USD işlem çifti, daha sonra Eylül ayında ise 310 dolara kadar geriledi.

Şimdi Bitcoin’in yükselişi ile hareketlenip 400 dolar seviyesinin üstüne çıkan Ethereum’u hareketlendirecek tek haber ise beklenen büyük güncelleme olarak biliniyor. Ethereum 2.0 ile tamamen yeni bir konsensüs modeline geçiş yapacak olan ETH, bu süreçte sona gelmiş olabilir.

Ethereum 2.0 İçin Her Şey Hazır

2014 yılında başlayan ve 6 yıldır geliştirilmekte olan Ethereum 2.0 hakkında bugün yapılan açıklamada, beklenen ağın yayınlanması için hiçbir sorun kalmadığı ve her şeyin neredeyse hazır olduğu vurgulandı. Ethereum geliştiricilerinden ve denetleme firmalarından Quantstamp tarafından yapılan açıklamada ETH 2.0’nin kullanıma neredeyse hazır olduğu teyit edildi.

Ethereum

Quantstamp CEO’su Richard Ma, Phase 0’ın yani geçiş öncesindeki ilk aşamanın kullanıma hazır olduğunu vurgularken net bir tarih ise vermedi. Phase 0 sonrasında Phase 1’in geleceği ve ağın gerçek anlamda kullanıma açılacağı biliniyor. Ethereum fiyatı ise bu habere rağmen son 24 saat içerisinde %3 değer kaybetti.

Aslında Ethereum’u harekete geçirecek gelişmenin direkt olarak Vitalik Buterin veya kurucu ortaklardan birisi tarafından duyurulması gerekiyor. ETH 2.0′ye geçiş için şu an son adımlar atılmış olsa bile bunun tanıtımının yapılması ve ilk adımların atılması, ETH fiyatı için kritik olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar