X

Bu Transfer Çok Konuşulur: Bitcoin (BTC) Kendini Yine Kanıtladı!

1,15 milyar dolarlık BTC transferi yalnızca 3,54 dolara gerçekleşti.
10:02
27 Ekim 2020

Ortaya çıkan son verilere göre, 88,857 Bitcoin’lik (BTC) yani yaklaşık olarak 1,15 milyar dolarlık bir transfer işlemi yalnızca bir işlem gerçekleştirildi. Tarihin en büyük Bitcoin transferlerinden biri olarak lanse edilen işlemin hedefi ise hala bilinmiyor.

İşlem Ücreti: 3,54 Dolar

Gerçekleşen işlemin büyüklüğü bir yana bu işlem için ödenen ücretin çok düşük olması da dikkat çeken bir başka nokta olarak karşımıza çıkıyor. BTC transfer işlemini gerçekleştirenler bu işlem için yalnızca 3,54 dolarlık bir ücret ödedi. Bu durum, Bitcoin’in geleneksel finansla karşılaştırıldığında ne kadar verimli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Bunlara ek olarak bahsi geçen işlem, 10 Nisan’da gerçekleşen ve Bitfinex tarafından yapılan 1,1 milyar dolarlık rekor rakamı geride bıraktı. Ancak yine de bu transfer 2011 yılında gerçekleşen 500.000 BTC’lik transfer işleminin yanına yaklaşamadı. Günümüz rakamları ile 2011 yılındaki işlemin değeri yaklaşık olarak 6,4 milyar dolar değerinde.

Bitcoin Fiyatı

Bilindiği gibi Mart ayı ortasında büyük bir çöküş yaşanmış ve tüm piyasalarla birlikte kripto paralarda da muazzam düşüşler görülmüştü. O dönemde bu yana Bitcoin’in %85 oranında bir artış yaşadığını ve BTC’de günün 25 Ekim’de 2018’in başından bu yana ilk defa 13.000 doların üzerinde bir günlük kapanış yaşandığını belirtmekte de fayda var.

Bunların yanında büyük transfer işleminin ardından Bitcoin’de ve diğer kripto para birimlerinde gözle görülür düşüşler yaşandı. Her ne kadar düşüşler transfer işleminin hemen ardından gerçekleşmiş olsa da ikisi arasında kesin bir bağlantı olduğu ifade edilemiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar