X

ABD’nin En Büyük Bankası, Bitcoin (BTC) Yükseliş Tahminini Açıkladı

JPMorgan'ın Bitcoin tahmini hangi seviyeye odaklanıyor?
11:22
27 Ekim 2020

Ödeme devi PayPal’ın Bitcoin (BTC) ve birkaç diğer kripto para birimini destekleyeceği haberinden sonra ABD’deki finans ve bankacılık devlerinden de Bitcoin lehine açıklamalar gelmeye başladı. 2017 yılında lider kripto para birimini dolandırıcılık olarak tanımlayan ABD’nin en büyük bankalarından JPMorgan da bu konuda tam anlamıyla bir u dönüşü yaptı.

Bitcoin

JP Morgan, Bitcoin ve genel olarak kripto paralara yönelik sert bakış açısını tamamen değiştirmiş gibi gözüküyor. Lider kripto para biriminin uzun vadede altın yatırımı ile yarışabileceğini ve bunun alternatif bir para birimi olarak öne çıkacağını belirten JPMorgan uzmanları, tahmini bir fiyat artışı yorumunda da bulundu.

Bitcoin, İki Veya Üç Kat Artabilir

JPMorgan, Bitcoin fiyatının altın yatırımına alternatif olması sayesinde iki ile üç kat artabileceğini vurguladı. Yani JPMorgan tahminine göre Bitcoin fiyatı uzun vadede en az 3 kat artabilir ve 39.000 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkabilir.

Ancak ünlü kripto para analisti PlanB bu konuda yaptığı analizinde Bitcoin yatırımı arttıkça ve piyasaya sürülen günlük BTC miktarı azaldıkça fiyatın rekor bir şekilde artacağını tahmin ediyor. Bu stok-akış modeli olarak da bilinmekte ve şimdilik modelin hedef noktalarına ulaştığı görülüyor.

Bitcoin yatırımı yapanların sayısının artması ve kurumsal bir  hal alması aslında hem PlanB’nin hem de JPMorgan’ın tahminlerini doğrular nitelikte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar