reklamı kapat

Ünlü Bitcoin Borsası FTX, ABD’ye Açılıyor!

FTX'in 1 ay önce sözü edilen ABD'ye özel borsası sonunda açıldı.
21:00
22 Mayıs 2020

Son ayların en popüler kripto para ve Bitcoin borsalarından olan FTX’in, ABD’li kullanıcılara özel platformunu piyasaya sürdüğü açıklandı. İlgili haber aslında ilk olarak bundan bir ay önce piyasaya sürülmüş ve FTX’in aynı Binance kripto para borsası gibi ABD’ye özel ayrı bir platformu kullanıma açacağı belirtilmişti.

FTX, ABD’li Kullanıcılara da Hizmet Verecek

FTX bekleneni gerçekleştirdi ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Paxos Gold (PAXG) ve son olarak Tether (USDT) kripto para birimleri ile platformun açıldığını duyurdu. FTX US’in de aynı ana platform gibi kaldıraçlı işlem seçeneğine sahip olduğu belirtiliyor.

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried konu hakkında yaptığı açıklamada borsanın inanılmaz likiditeye ve sunacak birçok yeniliğe sahip olduğunu belirtti. FTX US yeni bir kripto para borsası olsa da kurucu Bankman-Fried likidite ve hacim konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını ima etti.

ABD içerisindeki kripto para yatırımcılarının bir süredir iyi hizmet alamadığını belirten ünlü isim, endüstriyi ileriye götürmekten dolayı gurur duyduğunu ve bunun iyi işlere vesile olacağını düşünüyor. FTX kripto para borsası özellikle piyasaya sürdüğü ilginç kripto para vadeli işlem sözleşmeleri ile tanınıyor.

Daha önce ABD Başkanlık seçimleri ile ilgili token piyasaya süren FTX, bunun devamında Bitcoin hashrate ve BULL / BEAR gibi çok tartışmalı token’lar da piyasaya sürmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.