X

FTX 2020 Seçimleriyle İlgili Daha Fazla Vadeli İşlem Sözleşmesi Ekleyecek

FTX TRUMP vadeli işlem sözleşmelerinin ardından benzer beş sözleşmeyi daha listeleyecek...
15:00
9 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçen hafta TRUMP vadeli işlemlerini piyasaya sürdükten sonra kripto vadeli işlem platformu FTX, 2020 başkanlık seçimlerini temel aldıkları 5 vadeli işlem daha piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Bir FTX temsilcisi Cointelegraph ile yaptığı röportaj sırasında, “Piyasaya sürmeye hazırlandığımız şey, ilk beş Demokrat aday için benzer sözleşmelerdir.” açıklamalarını yaptı.

2020 Seçim Vadelileri

Yapılan açıklamalara göre FTX, Bernie Sanders (BERNIE), Joe Biden (BIDEN), Elizabeth Warren (WARREN), Pete Buttigieg (PETE) ve Mike Bloomberg (BLOOMBERG) ile ilgili vadeli işlemler başlatmayı planlıyor. Her ne kadar bahsi geçen vadeli işlemlerin piyasaya sürüleceği tarih kesin olarak belli olmasa da temsilciye göre 2020 seçimleriyle ilgili vadelilerin çok kısa zamanda piyasaya sürüleceğini ifade etti.

Bunun yanında 5 Şubat’ta FTX, Başkan Donald Trump’ın 2020’de yeniden seçilip seçilemeyeceğine dayanarak TRUMP adında bir vadeli işlem ürünü piyasaya sürdüğünü açıkladı. Yapılan açıklamalarda TRUMP’ın 0 ile 1 dolar arasında işlem gördüğü ifade edildi. Trump yeniden seçilmeyi başarırsa, tüm sözleşmeler 1 dolara yükselecek. Dolayısıyla Trump’ın seçilememesi halinde de TRUMP değersiz hale gelecek.

Temsilci TRUMP ile ilgili yaptığı açıklamasında, “İlk geri bildirim son derece olumlu oldu. İnsanlar bu konuda gerçekten heyecanlandılar.” ifadelerini kullandı.

FTX’e Birçok Ülkede Erişim Yok

FTX’e Kanada, Avrupa Birliği, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkede erişim engeli bulunuyor. Ülkelerin yasalarının ve yönergelerinin çeşitli işlem türlerine göre farklılık gösterdiğini belirten temsilci, bu uygulamanın tamamen düzenleyici sebeplerle gerçekleştiğini dile getirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar