X


Ünlü Analistten DOGE Fiyatı İçin Panik Yaratan Tahmin!

DOGE daha düşebilir!
09:21
23 Haziran 2021

Kripto para piyasası özellikle Bitcoin’in (BTC) 30.000 dolar altına gerilemesi ile ciddi bir darbe aldı ve altcoinlerin çoğu hala toparlanamadı. Lider kripto para birimi basın saati itibarıyla 33.873 dolardan işlem görüyor olsa da piyasa hakimiyetinin bir anda %47 seviyesine gelmesi ve orada kalması, altcoinlerin hala toparlanamadığını göstermekte.

DOGE Fiyatı Sert Düştü

Altcoinler arasında en büyük darbeyi alanlardan birisi ise bir zamanların favori kripto para birimi DOGE oldu. DOGE, son 7 günde %34 değer kaybetti ve basın saati itibarıyla 0,21 dolar seviyesinden işlem görmekte. DOGE fiyatının 0,70 dolardan başlayan düşüş zaten yatırımcıların canını yaksa da bir analist düşüşün devamının geleceğini düşünmekte.

Popüler kripto para analisti Tyler, “Elon bile tweetleri ile DOGE’u kurtaramaz” ifadesini aslında düşüş başlamadan önce atmıştı. Analistin grafiğinde ise ters vaş ve omuzlar formasyonu oluştuğu görülüyor. Bu formasyon, teknik analiz dünyasında en güvenilir olanlardan birisi olarak bilinmekte ve Tyler’ın haklı çıkma ihtimali bir hayli fazla.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DOGE İçin Hedef: 0,05 Dolar

Popüle analistin fiyat hedefinin ise 0,05 dolar olduğu yani boğa piyasası başlamadan önceki seviye şeklinde ön plana çıkartıldığı görülüyor. DOGE’un özellikle Elon Musk’ın yorumları ile ciddi bir yükseliş yakaladığı bilinse de artık ayı piyasasının etkilerini göstermesi ile beraber Musk’ın tweetleri de etki etmemeye başladı.

Elon Musk, tam da düşüş yaşanırken bir tweete verdiği yorumda DOGE‘un işlem ücreti modelinin değiştirilmesinin çok önemli bir güncelleme olduğunu vurgulasa da fiyatı etkilemeyi başaramadı. Bu da ayı piyasasında Musk’ın bile etkisinin azaldığını göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar