X


Kripto Paraların Geleceği: Kripto Paralar Ne Zaman Yükselir?

Bugün derin bir düşüş ve ardından toparlanma yaşayan kripto para birimleri ile ilgili gelecek beklentilerinin farklılaştığı görülüyor. 
21:45
22 Haziran 2021

Kripto para birimleri 2021 yılında büyük artışlar yaşadıktan sonra Mayıs ayı ortasında bir düşüşe geçti. Mayıs ayında başlayan düşüş hala devam ederken bugün Bitcoin’in ani bir şekilde 28.800 dolara gerilemesi ve sonrasında 32.000 dolar üzerine yükselmesi küçük çaplı bir paniğe sebep oldu.

Kripto Para Birimi Fiyatları

Kripto para birimi fiyatları başta Bitcoin olmak üzere son 1 aydır düşüş grafikleri çiziyor ve lider kripto para biriminin 64.900 dolarlık fiyat seviyelerinden 28.800 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak BTC bugün yaşadığı ani fiyat düşüşünü aynı şekilde ani bir yükseliş ile telafi etti.

Bu noktada ise analistler 30.000 dolarlık desteğin kırılmış olmasının önemli olduğunu ifade ediyor ve özellikle günlük kapanışın önümüzdeki günler ile ilgili ipucu vereceği belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre eğer Bitcoin fiyatı günü 32.000 dolar üzerinde kapatmayı başarırsa piyasada daha büyük bir düşüş dalgası olma ihtimali azalacak. Ancak eğer 32.000 dolar ve hatta 30.000 dolar altında bir kapanış olursa önümüzdeki günlerde daha derin bir düşüş grafiğini görülebileceği ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto Paralar Ne Zaman Yükselir?

Bazı analistlere göre artık kripto para birimleri bir ayı piyasasına girdi ve bir süre düşüş grafikleri hakim olacak. Bu noktada son ayı piyasasının yaklaşık olarak iki yıl sürdüğünü ve zaman zaman yaşanan artışlara rağmen fiyatların genellikle düşüş eğiliminde olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ancak bazı analistler bu noktada yaşanan düşüşlerin sadece derin bir düzeltme olduğunu ve özellikle Eylül ayı sonrasında artışların devam edeceğini ifade ediyor. Bu yorumları yapan analistlere göre asıl ayı piyasası Kasım-Aralık aylarında başlayacak.

Dolayısıyla şu anda kripto para analistleri arasında da farklı görüşlerin olduğu ve bu sebeple yatırımcıların temkinli hareket etmesi tavsiye ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar