X


Ripple’ın Eski Kurucu Ortağı, 214 Milyon XRP Daha Sattı! McCaleb’in XRP’leri Ne Zaman Bitecek?

Ripple eski CTO'su Jed McCaleb, XRP satışlarına devam ediyor.
15:37
22 Haziran 2021

XRPScan’dan elde edilen verilere göre Ripple’ın eski kurucu ortağı Jed McCaleb son dokuz gün içerisinde 214 milyon XRP sattı. McCaleb, Ripple’dan eline geçen 408 milyon XRP’nin 214 milyonunu satarak popüler kripto paranın fiyatını baskıladı.

Ripple Eski Kurucusu XRP Satışlarına Devam Ediyor

Ripple eski CTO’su Jed McCaleb, XRP satışlarına devam ediyor. XRPScan verilerine göre Stellar kurucusu McCaleb, 3 hazirandan bu yana yirmi işlem gerçekleştirerek yüklü miktarda XRP’yi “tacostand” cüzdanından kripto para borsalarına transfer etti. Stellar kurucusu, 124 milyon dolar değerinde XRP’yi satarak işlemlerine devam ediyor. Ripple tarafından gönderilen 408 milyon XRP, 235 milyon dolarlık fiat para birimine eşittir. Medyaya yansıyan son bilgilere göre McCaleb’in geçtiğimiz ay 453 milyon XRP sattığı biliniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

26 milyon dolarlık değer ile top 10 listesinde altıncılığı üstlenen XRP,  bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.56 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Kripto para piyasasının kırmızıya bürünmesiyle düşüş trendine giren XRP, gün içerisinde %20’lik bir kayıp yaşadı.

Jed McCaleb’in XRP’leri Ne Zaman Bitecek?

jed.tequ.dev sitesi McCaleb’in XRP varlıkları hakkında önemli bir grafik yayınladı. Ripple’ın eski kurucu ortağı, XRP varlıklarının ne zaman biteceğine dair üç bulgu saptandı. Ancak bu tahminler McCaleb’in haftalık ortalama kaç adet XRP satacağına bağlı.

İlk tahmine göre McCaleb haftalık ortalama 7.597.207 adet XRP satarsa varlıklarının 142 gün sonra yani 12 kasımda bitmesi beklenebilir. İkinci senaryoda McCaleb, haftalık ortalama 11.459.239 adet XRP satışı yaparsa varlıklarının 25 eylülde bitmesi bekleniyor. Son olarak McCaleb, XRP varlıklarını haftalık 12.744.966 ortalama adetten satarsa 15 eylülde bakiyesi sıfırlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar