X


Auto Coin Nedir?

AUTO, Binance Smart Chain'de (BSC) Aralık 2020'nin sonlarında başlatılan Autofarm protokolünün yerel yardımcı programı ve yönetişim token’ıdır. 
09:58
23 Haziran 2021

AUTO, Binance Smart Chain’de (BSC) Aralık 2020’nin sonlarında başlatılan Autofarm protokolünün yerel yardımcı programı ve yönetişim token’ıdır. Autofarm, kullanıcıların Autofarm kasalarında stake yaparak yield farming havuzlarından varlıklarından yüksek getiri elde etmelerini sağlayan zincirler arası bir getiri kaynağıdır.

Auto (AUTO) Nedir?

Autofarm, getiri optimizasyonunu ve AMM kaynağını tek bir ürün olarak birleştirerek Binance Akıllı Zincirinde (BSC) lider bir DEX ve getiri kaynağı olmayı hedefliyor: Bu, kullanıcıların tek bir platformda iki ürüne sahip olmalarını sağlayarak birden fazla protokole kaydolma sorununu çözüyor.

Autofarm, Şubat 2021’de Huobi ECO Zincirinde ilk çapraz zincir kasasını piyasaya sürdü. Autofarm, Mart 2021’de, kullanıcıların Binance Akıllı Zincir üzerinde varlıklarını nasıl izleyip takip ettiklerini basitleştirmek için tasarlanmış akıllı bir portföy yöneticisi Farmfol.io’yu satın alarak ekosistemini genişletti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

AUTO token’ı, teklif oylaması için kullanılabilir ve protokolden kazanılan ücretleri alacaktır. AUTO, yalnızca kasa kullanıcılarının AUTO token kasası madenciliği programına katılma fırsatına sahip olmasını sağlayarak, topluluk tarafından adil olarak başlatılan bir token dağıtımını başlattı.

Beefy.Finance ve ACryptoS gibi diğer yield farming projeleriyle karşılaştırıldığında Autofarm arasındaki en büyük fark, piyasadaki en düşük ücretlerden bazılarına sahip olduğunu iddia etmesidir. Autofarm ayrıca, başlangıçta BSC’den başlayarak Huobi ECO Zinciri’ne (HECO) genişlemeden önce zincirler arası yeteneklere sahiptir ve bu yol haritasında daha fazla zincirler arası ürün planlanmaktadır.

Auto’nun iki ana ürünü vardır: Vaults ve AutoSwap.

  • Vaults, verimi optimal aralıklarla birleştiren ve mükemmel verim optimizasyon stratejileri sunan bir yield farming platformudur. Kasalar, işlem maliyetlerini sosyalleştirerek, verim üretimini ve birleştirme sürecini otomatikleştirerek kullanıcılara fayda sağlar.
  • AutoSwap, kullanıcılara DEX işlemleri için en iyi fiyatları sağlayan bir DEX toplayıcıdır. En iyi fiyat değerini ve en düşük kaymayı sağlamak için işlemleri birden fazla DEX’e böler.

AUTO Coin Yorum

BSC’de yer alması sebebiyle projenin özellikle dikkat çektiği görülüyor. Bunun yanında analistler AUTO coin’in yeni bir kripto para birimi olduğunu ve bu sebeple takip edilmesi gerektiğini ifade ederken yatırımcıların da şu an için temkinli davrandıkları görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 978USD ile işlem gören Auto Coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.02876 BTC ile işlem görüyor. Auto Coin’in 3 Şubat 2021’de 363 dolar ile dip seviyeyi ve 14 Haziran 2021’de de en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Auto (AUTO) Coin toplam arzının 80.000 Auto (AUTO) olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Auto Coin Nasıl Alınır?

Auto Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Auto Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından Auto Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve BUSD alarak Auto işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar