reklamı kapat

Ünlü Analist: Bitcoin Yeni Bir Evreye Girdi!

PlanB, Bitcoin (BTC) hakkında olumlu konuştu.
20:44
3 Ekim 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için hazırladığı stock-to-flow oranı modeli ile tanınan ünlü kripto para analisti PlanB, en son yaptığı açıklamasında Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek bir tweet attı.

Analist, BTC’nin 6 ile 12 ay arasında güçlü bir ralliye çıkabileceğini ifade etti ve bu tarihler aslında BTC’nin sıradaki blok ödülü yarılanması ile de çakışmakta. Stock-to-flow olarak bilinen model temel olarak bir varlığın üretim miktarı ve buna olan talebi açıklamak için kullanılıyor. Bundan yıllar önce hep altın lehine işleyen model, PlanB’ye göre artık Bitcoin lehine işlemeye başladı ve blok ödülü yarılanması ile birlikte bu daha da bariz bir hal alacak.

Almanya’nın en büyük bankalarından birisi de söz konusu modeli temel alarak yaptığı tahminde BTC’nin yarılanma sonrası 90.000 dolar olabileceğini ifade etmişti.

Bitcoin İçin Yeni Dönem Başlayacak

PlanB,  Bitcoin’in yeni bir sürecin kapısında olduğunu vurguladıktan sonra, şu an için çok olumlu bir tablo olmasa da, önümüzdeki 6 ile 12 ay için oldukça heyecanlı olduğunu ifade etti.

Bitcoin ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 200 dolarlık daha kayıp yaşadı ve 8.200 dolar seviyelerine geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun