reklamı kapat

Coinbase UK Kaybettiği Büyük Avantajına Yeniden Kavuştu!

Coinbase UK, Barclays nedeniyle kaybettiği FPS sistemine yeniden erişim sağladı.
22:00
3 Ekim 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, bundan yaklaşık iki ay önce başka bir dünya devi Barclays ile olan ilişkisinde ciddi sıkıntılar yaşamıştı. Coinbase’in İngiltere iştiraki olan Coinbase UK, yaşanan sıkıntılar nedeniyle Barclays ile olan iş birliğini kaybetti ve bu aslında en çok İngiltere içerisindeki müşterileri etkiledi.

Coinbase’in müşterilerinin etkilenmesinin sebebi ise, Barclays‘in FPS olarak bilinen hızlı ödeme ağına üye olmasıydı. Coinbase söz konusu özelliği ve bankanın bağlantısını kullanarak müşterilerin Sterlin çekim veya yatırma işlemlerini adeta ışık hızında yapabilmekteydi. Ortaklığın bitmesi ile beraber ClearBank isimli başka bir kurum ile anlaşan Coinbase, ne yazık ki FPS sistemine dahil olamadı.

Coinbase FPS’e Yeniden Kavuştu

ClearBank yetkilileri o tarihlerde FPS sistemine girmek için çaba sarf ettiklerini belirtmişlerdi ve görünüşe göre bu çaba meyvesini verdi. Coinbase tarafından buıgün yapılan duyuruda borsanın FPS’e yeniden erişim sağladığı ve Basic Attention Token (BAT), 0x (ZRX), Augur (REP), Stellar (XLM) ve XRP‘nin destekleneceği açıklandı.

Coinbase aslında Eylül ayına oldukça hızlı başladı ve bu performansı Ekim ayında da devam etmekte. Ünlü kripto para borsası 1 hafta önce üç büyük kripto parayı kurumsal yatırımcılara özel platformu Coinbase Pro’da listeledikten sonra, dün de USD Coin için yüzde 1,25 faiz vereceğini açıklamıştı.

Görünüşe göre Coinbase, küresel rekabette Binance gibi önde gelen isimlerin gerisinde kalmaya hiç niyetli değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun