reklamı kapat

Alman Banka Devi Açıkladı: Bitcoin Bu Olay Sonrası 90.000 Dolar Olabilir!

Bayern LB'nin son raporu Bitcoin'in 90.000 dolara çıkacağını ifade etmekte.
22:00
1 Ekim 2019

Almanya’nın en büyük bankalarından birisi olan Bayern LB, yeni yayınladığı raporunda Bitcoin‘in (BTC) beklenen blok yarılanması sonrasında altını geride bırakıp 90.000 dolar olabileceğini iddia etti.

Banka, ilgili raporunda altın ve bitcoin’in ”stock-to-flow” oranını karşılaştırdı. Söz konusu oran aslında bir emtianın üretilme miktarı ile yatırımcılar tarafından sahip olunma miktarını temel alan bir indikatör olarak bilinmekte. Banka araştırmacıları Bitcoin’in ilerleyen yıllarda yarılanmanın da etkisi ile beraber stock-to-flow ratio konusunda altını geride bırakabileceğine değindi.

Bitcoin, Altın’ı Geçecek

Araştırmacıların ifadesine göre, altının bu kadar uzun süre ciddi bir talep görmesinin en büyük sebebi az bulunmasından kaynaklanmaktaydı. Ancak 2020 yılında gerçekleşeceği tahmin edilen yarılanma ile Bitcoin’in altına kıyasla çok daha az miktarda üretilebileceği yani kazılabileceği bilinen bir gerçek ve bu da araştırmacıların son raporunun bel kemiğini oluşturmakta.

Sıradaki yarılanma ile blok başına madencilere verilecek olan ödül sadece 6,25 BTC olacak ve araştırmacılar önümüzdeki ay bu stock-to-flow oranı ile Bitcoin’in altın da dahil birçok emtiayı ciddi bir şekilde geride bırakacağını vurgulamakta.

”Eğer 2020 yılında Bitcoin için olan stock-to-flow oranı beklendiği gibi gelişirse, 90.000 dolarlık bir fiyat ortaya çıkacaktır.”

Aslında yatırımcılar bundan birkaç gün önce de 65.000 kişilik dev ankette Bitcoin’i altına tercih etmişlerdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun