reklamı kapat

Mt. Gox Kayyumu, ABD Adalet Bakanlığı İle İletişime Geçti!

Mt. Gox kayyumu Kobayashi, Alexander Vinnik ile iletişime geçmek istiyor.
17:00
3 Ekim 2019

Kripto para sektöründe belki de en çok eleştirilen isimlerden birisi olan Mt. Gox kripto para borsasının kayyumu Nobuaki Kobayashi, bir zamanlar BTC-e isimli kripto para borsasının kurucusu olan Alexander Vinnik için kolları sıvadı ve ABD Adalet Bakanlığı ile iletişime geçti.

Kobayashi’nin dava hakkında bilgi almak için attığı adım, kendi ofisi tarafından da 1 Ekim tarihinde basınla paylaşıldı. Mt. Gox’un tasfiye süreci hala devam etmekte ve kayyum da ”herhangi bir kripto para birimi veya itibari para biriminin ortadan kaybolup kaybolmadığını” araştırmaya başladı. İsmi gizli tutulan bir ABD merkezli hukuk firması ile anlaşan Kobayashi, özellikle bu konu hakkında Vinnik ile görüşmek ve daha fazla bilgi almak istediğini açık etti.

Vinnik Rekabeti Sürüyor

39 yaşındaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik veya ”Bay Bitcoin”, Yunanistan içerisinde 25 Temmuz 2017 tarihinde tutuklanmıştı. ABD tarafından başlatılan uluslararası soruşturma kapsamında tutuklanan Vinnik, 4 milyar dolar değerinde sermayeyi BTC-e kripto para borsasında akladığı iddiası ile karşı karşıya kaldı. Bunun yanı sıra Mt. Gox üzerinden çalınan 300.000’e yakın Bitcoin’in de BTC-e üzerinden itibari paraya çevrildiği tahmin edilmekte. Kobayashi’nin iletişime geçme nedeni de bu olarak düşünülmekte.

İki yılı aşkın süredir Yunan hapishanesinde tutulan Vinnik şu an Rusya, Fransa ve ABD arasında tam bir rekabet malzemesi haline geldi ve üç ülke de Vinnik’in kendi ülkelerine iade edilmesini talep etmekte.

Vinnik’e önceki olaylarının yanı sıra bundan birkaç ay önce 100 milyon dolarlık ek bir dava daha açılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun