X


Uniswap Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Bu Gönderilere Tıklamayın!

Uniswap kripto para borsasından gelen e-postalara dikkat!
23:42
20 Mayıs 2021

Ethereum (ETH) ağı tabanlı dünyanın en büyük merkezsiz kripto para borsalarından Uniswap, kullanıcılarını önemli bir duruma karşı uyardı.

Uniswap Ekibinden Önemli Uyarı

Uniswap Labs‘in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada son dönemde kullanıcılara yönelik Uniswap odaklı bir mail atıldığı vurgulandı. Kullanıcılara şu an için “UNI token ilgili ilgili bir güncelleme yapıldığı” ve v3 likidite programına özel madencilik başlatıldığına dair e-posta gönderilmekte.

Uniswap Labs ekibi bu e-postaların kesinlikle kendileri ile ilgili olmadığını belirterek, bunun oltalama girişimi olduğunu vurguladı. Oltalama girişimi genellikle kullanıcılara e-posta yoluyla ulaşılan ve özel bilgilerini kendilerinin girmesini sağlayan bir yöntem. Bu yöntemde bir sitenin veya projenin sahtesi geliştiriliyor ve kullanıcılar o siteyi gerçeği zannederek kendi bilgilerini giriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Uniswap: Kullanıcılara Bilgilerini İsteyen E-postalar Atmıyoruz

Uniswap ekibi de konu hakkında yaptığı açıklamada bu e-postayı alanlara bunu anında silmelerini tavsiye ediyor. İçerisinde bir link bulunan e-postalardaki ilgili linke tıklamak ise geri dönüşü olmayan zararlara yol açabilir.

Bir kullanıcı tarafından paylaşılan gönderide ise sahte e-posta net bir şekilde görülebilmekte. İlgili e-postanın ise uniswapupgrade72@substack.com adresi üzerinden gönderildiği görülebilmekte. Uniswap kripto para borsası tamamen merkezsiz olarak çalışıyor ve borsanın geliştiricileri kullanıcılara bu tarz gönderilerin asla gönderilmeyeceğini teyit etmekte.

Özellikle MetaMask cüzdanı veya Uniswap kripto para borsası gibi aktif bir destek hattı bulunmayan platformlar/projeler konusunda kullanıcıların hiç olmadıkları kadar dikkatli olmaları gerekiyor. Kullanıcıların seed phrase olarak bilinen ve kendilerine hesap açarken verilen özel kelimeleri ise kimseyle paylaşmamaları gerekmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar