Tezos, Red Bull Racing İle Ortaklık Duyurdu

Tezos, dev marka Red Bull ile ortaklık imzaladığını duyurdu. 
00:46
21 Mayıs 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörü, yarış pistlerinde pozisyon almaya devam ediyor. Tezos, dev marka Red Bull ile ortaklık imzaladığını duyurdu.

Red Bull ve Tezos Ortaklığı

Red Bull Racing Honda, Blockchain firması Tezos ile çok yıllık anlaşmaya vardığını duyurdu. Tezos, ekibin Resmi Blockchain İş Ortağı olacak. Anlaşmanın bir diğer önemli gelişmesi ise Redbull ilk defa NFT deneyimi yaşayacak.

Red Bull, basın açıklamasında Tezos’un enerji verimliliğini ana neden olarak gösterdi. Red Bull Racing Hond Takım Müdürü ve CEO’su Christan Horner şunları kaydetti: “Tezos’un blok zincir teknolojisinin zirve noktasında kalma yeteneği sayesinde Red Bull ile doğal bir uyum halinde.”

Çevresel konulara vurgu yapan Horner, Tezos hakkında bazı konulara değindi: “Enerji verimliliği tasarımı aynı zamanda uzun vadeli çevre hedeflerimizle uyuşuyor ve Formula 1 karbon nötrlüğüne ilerlerken, Tezos’un öncülüğünü yaptığı düşük etkili metodoloji bizim izin çok değerli.”

Tezos Vakfı Başkanı Hubertus Thonhauser ortaklık hakkında açıklamalarında bulundu: “Tezos’un ilkeleri Red Bull Racing Honda ekibinde mükemmel bir şekilde yansıtılacak. Bu ortaklıkta kazanan her iki taraf olacak.”

Tezos ve Spor

Tezos, bu ayın başlarında “Florence” ağ yükseltmesini tamamladı. Güncelleme ile birlikte gas tüketimi, çalışma boyutu ve daha fazlasını optimize edildi.

Tezos Blockchain’i bu yılın başlarında Ubisoft ile ortaklık kurdu. Bununla beraber Tezos; AC Milan’ın Russian Academy, Puma SE ve The Emirates Group gibi spor devleri ile çalışan bir veri platformu olan TrustedGoal’e enerji sağlıyor. TrustedGoal, futbolda oyuncu transferlerini, sözleşmelerini ve gereksinimlerini optimize etmek için Tezos teknolojisinde yararlanıyor. Ayrıca bir dizi NFT pazarı Tezos teknolojisinden yararlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar