Bu Altcoin, Dünya Deviyle Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı!

Henüz anlaşmanın detayları resmi olarak açıklanmadı, bu altcoin'in fiyatı daha da artabilir.
22:21
3 Şubat 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in düşüşüne rağmen daha fazla kayıp yaşamamak için direnen altcoinlerde bulunuyor. Tezos (XTZ) bunlardan biri ve bugün gelen haberle birlikte fiyat 4 dolar seviyesine yaklaştı. Anlaşmanın duyurulmasının ardından 3,97 dolara yükselen fiyat gün içinde en düşük 3,60 doları görmüştü.

Tezos (XTZ) Milyon Dolarlık Anlaşma

The Athletic’in bildirdiğine göre, önde gelen hisse kanıtı blockchain platformlarından biri olan Tezos, profesyonel İngiliz futbol kulübü Manchester United ile bir eğitim seti anlaşması imzaladı. XTZ kripto para biriminin fiyatı, kripto para birimi piyasasından daha iyi performans göstererek kabaca %5 arttı.

Henüz taraflarca resmi olarak açıklanmayan anlaşmanın değeri yılda 20 milyon sterlinden (27 milyon dolar) fazla olacak. Tezos, kulübün eğitim setinde logosunu sergileme hakkına sahip olacak. Rapora göre, Avrupa’nın en prestijli futbol kulüplerinden biri, ortaklık için tanıtım materyallerini şimdiden filme aldı.

Manchester United Anlaşmayı Genişletebilir

United, Tezos ile olan iş birliğinin bir parçası olarak Web 3.0’ı da keşfedebilir. Kulübün Amerikan sigorta devi Aon ile sekiz yıllık sponsorluk sözleşmesi geçen sezonun sonunda sona ermişti. Aon’dan farklı olarak Tezos, adını Carrington eğitim alanına eklemeyecek.

Kulüp yetkilileri Tezos öncesinde farklı projeleri de değerlendirmeye aldıklarını ancak Tezos’ta karar kıldıklarını açıkladı. Bir İngiliz e-ticaret şirketi olan Hut Group, geçen yıl efsanevi futbol kulübüyle anlaşma sağlamak için görüşmelerde bulunuyordu, ancak kulüp sahiplerine karşı çıkan taraftarlar nedeniyle ortaklık suya düştü.

United şu anda Amerikalı girişimci Malcolm Glazer’ın çocukları tarafından kontrol ediliyor. Başkan Joel Glazer European, son derece tartışmalı Süper Lig planı nedeniyle geçen yıl taraftarlardan ciddi tepkiler aldı. İngiltere Premier Ligi, Manchester City’nin kripto varlığı olmayan şüpheli bir kripto girişimiyle bir ortaklığı imzalayıp askıya almasının ardından kulüplerin yaptığı kripto odaklı anlaşmaları incelemeye aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar