f Tezos (XTZ) Kripto Saklama Hizmetleri İçin Arab Bank Switzerland İle Anlaştı! › COINTURK

Tezos (XTZ) Kripto Saklama Hizmetleri İçin Arab Bank Switzerland İle Anlaştı!

Özet

  • İsviçre Bankası ile anlaşan Tezos kurumsal işbirliklerini artırabilir.
20:15
5 Ekim 2021

Arab Bank İsviçre bugün Tezos (XTZ) yaptığı kurumsal anlaşmayı duyurdu. Banka kripto para ürünleri için Tezos ile çalışacak. Dijital varlıklar için stake, saklama ve ticaret hizmeti vermek isteyen banka Tezos’un yerel tokeni XTZ’yi sistemlerine entegre edecek.

Tezos ile Ortaklık Kuruldu

Yarım asırlık banka yaptığı anlaşmada Tezos’u rastgele seçmiş değil. Düşük enerji sarfiyatı, ucuz işlem ücretleri ve hız Tezos ağını mükemmel bir alternatif haline getiriyor. Arab Bank İsviçre Genel Müdürü Rani Jabban bugün konuyla ilgili yorumunu paylaştı.

Dijital varlıklar yüksek güvenlik standartlarına sahip ve bizim çeviklik gerektiren stratejimize de uyuyorlar. Misyonumuz gelenek ve en son yenilikler arasında köprü kurmaktır. Ölçeklenebilirliği, yüksek kaliteli yönetişimi ve stake olanaklarıyla Tezos son derece iyi bir seçenekti. Tezos (XTZ) vizyonumuza mükemmel şekilde uyuyor”.

İsviçre bankaları kripto paralar ve blockchain konusunda oldukça hızlı, küresel ölçekte dijital varlıkları en hızlı benimseyen bankalar bu ülkeden çıktı.

İsviçre ve Kripto Paralar

Düzenleyici riskleri kripto paralar için halen ciddi bir sorun ancak İsviçre bu konuda oldukça esnek davranıyor. SEBA Bank AG yakın zamanda dijital varlıklar için saklama hizmetini kolaylaştırmak adına FINMA‘dan bir CISA lisansı onayı aldı. Böylece CISA lisansı onayı alan dünyanın ilk dijital bankası oldu.

NFT konusunda sağladığı kolaylıklar zaten Tezos (XTZ) fiyatı için pozitif etki ediyordu. Birkaç aydan sonra %45 yükselen XTZ fiyatı bu hafta 9 doları aşmayı başardı. Yazı hazırlandığı sırada 7,86 dolardan alıcı bulmaya devam eden XTZ bir miktar kar satışı yedi. Olumlu haberlerin devam etmesi halinde fiyat yeniden 9 doları doları test edebilir.

En büyük kripto paralar sıralamasında 30’uncu olan Tezos (XTZ) 2017 yılının sonunda 10 dolara kadar çıkmıştı. Mayıs ayında yeniden 7 doların üzerine çıkan fiyat uzun süre 5 doların altında kaldı. Son anlaşmalar ve NFT çılgınlığıyla fiyat bir süredir rekor kırmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI