X

CoinShares Raporu: Kripto Para Piyasasında, Nakit Giriş Çıkışları Ne Durumda?

CoinShares, haftalık "Dijital Varlık Fon Akışları" raporunu yayınladı. Rapor'da, Bitcoin'in kaydettiği nakit girişleri dikkat çekti. CoinShares'in hazırladığı rapora göre, lider kripto para BTC, geçen hafta 90 milyon dolarlık bir nakit girişi kaydetti.
20:45
5 Ekim 2021

Kripto para piyasası, kısa bir aranın ardından yeniden yükselişe geçti. Bu süreçte Bitcoin Hash oranı da, büyük ölçüde toparlandı. Veriler ve göstergeler, şu anda yatırımcıların piyasaya pozitif baktığını ortaya koyuyor.

Rapor, Sermayenin Büyük Ölçüde BTC’ye Kaydığını Yazdı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares haftalık “Dijital Varlık Fon Akışları” raporunda, sermayenin büyük ölçüde başta lider kripto para Bitcoin‘e (BTC) olmak üzere, kripto varlıklara aktığını yazdı. Verilere göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 90 milyon dolarlık bir nakit girişi gördü. Bu haftaki nakit girişi, toplamda 411 milyon dolar tutarındaki art arda kaydedilen nakit girişlerinin 7. haftasıydı. Rapor, bunun muhtemel nedenleri arasındaki en önemli gelişmenin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Federal Rezerv’in uzlaşmacı açıklamalarının, yatırımcılar arasındaki güveni arttırması olduğunu ifade etti.

Rapor ayrıca, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un (ETH), bu hafta da nakit girişleri kaydetmesine rağmen pazar payının bir kısmını kaydettiğini yazdı. Rapora göre Ethereum, toplamda 20 milyon dolarlık bir nakit girişi daha gördü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Diğer Kirpto Paralardaki Nakit Akışları Ne Durumda?

Polkadot (DOT), Tezos (XTZ) ve Binance Coin (BNB) gibi altcoinler de toplamda 0,8 milyon dolarlık bir nakit çıkışı kaydetti. Ancak Cardano (ADA) ve Solana (SOL), bu altcoinlerden farklı bir tablo çizdi. ADA 1,1 milyon dolarlık, SOL da 0,7 milyon dolarlık ufak nakit girişleri kaydetti.

CoinShares baş stratejisti sorumlusu da Meltem Demirors da bir röportajında yükseliş beklentisini paylaştı:

“Dürüst olmak gerekirse hala kenarda bekleyen yüksek miktarda nakit var. Birçok yatırımcı, portföyüne Bitcoin eklemeyi ciddi olarak düşünüyor.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar