X

MetaMask Kurumsal Yatırımcılar İçin Harekete Geçti!

MetaMask Kurumsal, yeni anlaşmasıyla kurumsal yatırımcıları DeFi ekosistemine davet ediyor.
21:30
5 Ekim 2021

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara ilgisi her geçen gün artıyor. Bununla birlikte SEC tarafından onaylanabilecek bir ETF ihtimali de yükseliyor. DeFi platformu ve cüzdanı olan MetaMask kripto para ekosistemine daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekebilmek için üç şirketler anlaşma yaptı. Bugün duyurusu yapılan anlaşma MetaMask tarafından duyuruldu.

MetaMask Yeni Anlaşma

BitGo, Qredo ve Cactus Custody ile ortaklığını duyuran MetaMask kurumsal DeFi pazarını kurumsal yatırımcılara açmak istiyor. MetaMask‘ın arkasındaki Ethereum geliştiricisi ConsenSys, Mayıs ayında MetaMask Institutional’ı tanıttı. MetaMask Kurumsal’ın mevcut ürün işlevleriyle birlikte nasıl çalıştığı sorulduğunda, bir şirket yetkilisi şunları söyledi.

“MetaMask Kurumsal, MetaMask ile aynı işlevlere sahiptir. EVM uyumlu şekilde çalışır. Kripto para ticareti, stake, lending gibi birçok özelliği sunuyor. DeFi ekosistemiyle kurumsal yatırımcıları bir araya getirmek istiyoruz”.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

MetaMask Kurumsal ile şirketin ana tarayıcı ve cüzdan uzantısı arasındaki en büyük fark, özel anahtarların nasıl saklandığıdır.

MetaMask Kurumsalın Farkı

Bir donanım cüzdanı ile MetaMask hesabınızı eşleştirmediğiniz sürece özel anahtarlar uzantıda saklanmaktadır. Ancak MetaMask kurumsal SDK ve API özelliklerine sahiptir. Bu sayede kuruluşlar özel anahtarlarını kendileri depolayabilir. Bilmeyenler için SDK yazılım geliştirme kiti ve API uygulama programlama ara yüzüdür. Örneğin Android SDK ile Google Play mağazası için uygulama geliştirebilirsiniz. Elbette uygulamayı geliştirirken SDK içindeki Android kütüphanelerini ve API kullanmanız gerekir. Yani kurumsallara MetaMask için bir geliştirme evreni oluşturuldu.

Merkezi olmayan finans yaklaşık 195 milyar dolar stake boyutuna ulaştı. Geçtiğimiz yıla göre yaklaşık %1000 artan stake (ödül için sermaye kilitleme) miktarı bu pazarın nasıl da hızlı büyüdüğünü gözler önüne seriyor.

Elbette DeFi ekosisteminin büyümesi başta MetaMask üzere birçok öncünün de işine yaradı. Çok sayıda yeni kullanıcıya kavuşan uygulamalar, ekosistemle birlikte büyümeye devam ediyor. Ağustos ayı verilerine göre MetaMask 10 milyon aktif kullanıcıyı aştı, kabaca 100 milyon kripto para yatırımcısı olduğu düşünülürse %10 gerçekten harika bir orandır. MetaMask kullanıcı sayısı bu yıl %2000’e yakın artmış oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar