Terra Virtua Coin Nedir?

Özet

  • Terra Virtua Kolect, NFT yaratıcıları ve koleksiyoncularının etkileşime girmesi için küratörlü bir piyasa sunuyor.
09:41
21 Mayıs 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Virtua Kolect, NFT yaratıcıları ve koleksiyoncularının etkileşime girmesi için küratörlü bir pazar sunan bir çapraz platform ve non-fungible token (NFT) ekosistemidir. Terra Virtua Kolect platformu web, PC ve mobil AR / VR ortamlarını kapsar.

Terra Virtua (TVK) Nedir?

Terra Virtua Kolect projesi, üç tur token satışında 2,6 milyon dolar topladı. Terra Virtua’nın dijital koleksiyon oluşturma ortakları arasında Legendary Entertainment ve Paramount Pictures bulunuyor. Terra Virtua, 2017 yılında bir proje olarak oluşturuldu, ancak yardımcı program token’ı TVK 16 Aralık 2021’de piyasaya sürüldü.

Öte yandan Gary Bracey, Terra Virtua’nın CEO’su konumunda bulunuyor. NFT platformunu kurmadan önce, Ocean Software’den Digimask’a (kurduğu) kadar çeşitli şirketlerden oyun endüstrisinde 35 yılı aşkın bir süre çalıştı. Jawad Ashra, Terra Virtua’nın kurucu ortağı ve CTO’su konumunda bulunuyor. Platforma katılmadan önce sigorta, enerji ticareti, risk yönetimi ve mobil uygulama sektörlerinde çalıştığı biliniyor.

Bunlara ek olarak Terra Virtua, kullanıcıların hem çevrimiçi hem de sanal gerçeklik yoluyla deneyimlenebilen dijital sanata sahip olmalarını sağlayarak kullanıcıların dijital varlıkların keyfini arkadaşlarıyla birlikte çıkarmasına ve topluluk içinde işlem yapmasına olanak tanır.

Terra Virtua platformu, NFT’lerin alım satımı ve satın alınması için bir işlem platformuna, artırılmış gerçeklik ile birlikte NFT’leri kullanmak için bir mobil uygulamaya ve NFT’leri 3D ortamlarda görüntülemek için bir PC uygulamasına sahiptir.

Ayrıca Terra Virtua pazarındaki ürünler belirli filtrelere göre görüntüleniyor. Gösterilen herhangi bir öğe yoksa, bunun nedeni belirli kriterlere uymamaları olarak nitelendiriliyor. Örneğin: önceden satın alınmış ürünler “Satışta” filtresinde görünmüyor.

Bunlara ek olarak bir kullanıcının envanterinde, kullanıcının tanıma simgesi olarak görüntülenen (tüm sayfaların sağ üst köşesinde gösterilen) en az bir avatar olması gerekiyor. Bu amaçla, bir hesap oluşturulduktan sonra, kullanıcılara üç varsayılan avatardan birini seçme seçeneği sunuluyor. Bir kullanıcı başka öğeler aldığında, bunlar aynı zamanda varsayılan avatarlar olarak da ayarlanabilir.

TVK Coin Yorum

Son zamanlarda hem VR hem NFT endüstrisinin oldukça geliştiği ve ilgi gördüğü düşünüldüğünde kullanıcıların neden Terra Virtua ve TVK’ya ilgi gösterdikleri de anlışıyor. Ancak bu noktada yatırımcıların hem TVK yeni bir token olduğu için hem de NFT sektörü yeni olduğu için token’a karşı mesafeli durdukları ve şu an için takipte kaldıkları görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre Terra Virtua Coin, 52,224,098 dolar ile piyasa hacmi bakımından 500. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,2386 dolardan işlem gören Terra Virtua Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 6,639,589 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Terra Virtua Coin, 23 Aralık 2020’de 0,0326 dolar ile dip seviyeyi görürken 15 Mart 2021’de de 1,22 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 219,201,959.00 TVK bulunuyor ve TVK Coin toplam arzının 1.200.000.000 TVK olacağı ifade ediliyor.

Terra Virtua Coin Nasıl Alınır?

Terra Virtua Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Terra Virtua Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından Terra Virtua Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve BUSD TVK işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI