X


Enerji Tartışmaları ve Son Düşüş Bitcoin ETF’lerinin Onaylanmasını Güçlendirdi Mi?

Ark Yatırım Yönetimi CEO'su Cathie Wood’a göre enerji tartışmaları ve son düşüş Bitcoin ETF’lerinin onaylanma olasılığını arttırdı.
10:10
21 Mayıs 2021

Ark Yatırım Yönetimi CEO’su Cathie Wood, Tesla CEO’su ve Dogecoin savunucusu Elon Musk’ın madencilik sektöründe yenilenebilir enerjinin daha fazla benimsenmesi ile bir kez daha Bitcoin’e pozitif yaklaşacağına inanıyor.

“Elon Geri Dönecek”

Musk ve Bitcoin topluluğu arasındaki ilişkilere rağmen Wood, “Elon geri dönecek ve Bitcoin ekosisteminin bir parçası olacak” sözlerini kullandı.

Wood’un yorumları, Ark’dan Sam Korus’un, sistemin etkinliğinin tarihsel testine izin vermek için firmanın “açık kaynaklı Solar + Pil + Bitcoin madencilik modeli” güncellemesini yayınlamasıyla aynı gün geldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Korus açıklamalarında, “Paket, Bitcoin ayı piyasası ya da boğa piyasasına bakılmaksızın, Bitcoin madenciliğinde ek güneş enerjisi ve pil kurulumlarını teşvik edebilir,” sözlerini ve kullandı ve şu şekilde devam etti:

Bir sonraki adım, ev düzeyinde güneş + pil + Bitcoin madenciliğini boyutlandırmaktır.

Musk, gönderiye yanıt vererek, böyle bir sistem zaman içinde başarılabilse de Bitcoin‘in hash oranındaki son “aşırı” büyümenin yenilenebilir enerji kaynakları tarafından desteklenemeyeceğini belirtti.

Yenilenebilir Enerji ve Bitcoin

Wood’un yenilenebilir enerjinin yakında madencilik sektörünü besleyen enerjinin daha büyük bir kısmını temsil edeceğini öngörmesiyle, Ark Invest’in kurucusu, fiyatlarda yaşanan son büyük düşüşe rağmen lider kripto para biriminin 500.000 dolar olabileceğini de dile getirdi.

Ayrıca Wood, piyasaları “teslim olma aşamasına” girmiş olarak nitelendirdi ve yaşanan düşüşlere rağmen “satın almak için gerçekten harika bir zaman” olduğunu iddia etti.

Öte yandan kripto krizi, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcon’de yaptğı u-dönüşü ile hızlandı ve Musk, Bitcoin madenciliğinin çevresel etkilerini eleştirdi.

Wood ayrıca, ağır piyasa geri çekilmesinin ABD düzenleyicilerinin bir Bitcoin borsa yatırım fonunu veya kısaca ETF’yi onaylama olasılıklarını güçlendirdiğine inanıyor ve “Bu düzeltmeyi yaptığımıza göre olasılıklar şimdi artıyor.” sözlerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar