reklamı kapat

Uniswap Coin Nasıl Alınır?

Uniswap kripto para borsasının coin'i UNI Coin nedir?
23:11
28 Eylül 2020

UNI Coin, merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın kendi kripto para birimidir. UNI’nin piyasaya sürülmesi ile DeFi sektörünün yavaşlayan hızı yine eski dönemlerdeki seviyelere kadar çıktı ve bunun birden fazla sebebi var. Uniswap token piyasaya sürülür sürülmez 1 Eylül tarihinden önce Uniswap borsasında işlem yapan bütün kullanıcılara 400 UNI hediye edildi. İlk gün değeri 3 dolara kadar çıkan UNI’nin ertesi günlerde 8 dolara kadar yükselmesi teknik olarak Uniswap’ın kullanıcılara 3.200 dolarlık bir ödül verdiğini gösteriyor.

Birçok kullanıcı ise 400 UNI token’ını yaklaşık olarak 1.500 dolar seviyelerinden sattı ve Türkiye şartlarında bu paranın kesinlikle çok önemli olduğu biliniyor. UNI Coin nedir veya UNI Coin nasıl alınır satılır gibi ifadelerin de en çok o günden sonra aratılmaya başlandığı görüldü. UNI Coin’in ne olduğunu anlamak için ise öncelikle Uniswap nedir sorusunun cevabı verilmeli. Peki gerçekten de Uniswap nedir?

Uniswap Coin Nedir?

Uniswap, merkeziyetsiz bir kripto para borsası olarak tanımlanabilir. Borsa üzerinde isteyen herkes bir kontrat adresi açıp yeni bir kripto para listeleyebilir. Bu da platformun merkeziyetsizliğini ortaya koymakta. Bu özellik birçok dolandırıcı tarafından kullanılsa da piyasaya yeni giriş yapan birçok kripto para biriminin de burada listelendiği bilinen bir gerçek.

Diğer kripto para borsalarında olduğu gibi burada hiçbir token dondurma veya akıllı kontrat dondurma işlemi söz konusu değil ve her şey merkeziyetsiz bir şekilde ilerliyor. UNI Coin ise bu ağın hem yönetim hem de likidite token’ı olarak biliniyor. Uniswap token kazanmak isteyenler bunu isterlerse farklı kripto paralarla borsaya likidite sağlayıp, isterlerse de direkt olarak borsalardan UNI Coin alarak yapabilmekte.

Uniswap Nasıl Kullanılır?

Uniswap kripto para borsasını kullanmak için UNI Coin sahibi olmak gerekmiyor. Yapılması gereken ilk şey MetaMask veya Coinbase Wallet gibi kripto para cüzdanları oluşturmak. Bir adet kripto para cüzdanı oluşturduktan sonra Uniswap’ın resmi sitesine giriş yaparak cüzdan ve siteyi birbirine bağlamak gerekiyor. Bunun devamında aynı geleneksel borsalarda olduğu gibi token alım satımı yapılabilmekte.

Ancak buradaki yöntem direkt olarak token’ların değişimini temel alıyor. Yani elinizde örnek olarak ETH kripto para birimi var ve bunu UNI Coin ile değiştirmek istiyorsunuz, sistem sizin için bunu çevirmek ve farklı kripto paraları devreye sokmak yerine direkt olarak 1 ETH’ye kaç UNI düşüyorsa o kadar UNI elde ediyorsunuz. Sistemde herhangi bir işlem çifti kısıtlaması da bulunmuyor ve borsadaki bütün token’lar diğer bütün token’lar ile alınıp satılabilmekte. Fiyatlar ise direkt ETH üzerinden hesaplanıyor.

Peki UNI Coin nasıl alınır satılır? UNI Coin Binance kripto para borsası üzerinden kolaylıkla ve yüksek likidite ile satın alınabilmekte.

Uniswap Coin Nereden Alınır?

UNI Binance üzerinden aşağıdaki birkaç adımı takip ederek kolaylıkla satın alınabilir:

  • UNI  satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna UNI yazın ve altta açılan UNI /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “UNI AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek UNI alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.