reklamı kapat

Ripple İle İlgili Söylentiler Yalanlandı: XRP Fiyatı Sonunda Artacak Mı?

XRP Ledger Foundation (XRPLF) sözcüsünün açıklamaları XRP’yi etkileyecek mi?
08:15
29 Eylül 2020

Yakın zamanda kurulan XRP Ledger Foundation (XRPLF) sözcüsü Bharath Chari, 28 Eylül’de Forbes ile yaptığı bir röportajda Ripple’ın XRP Ledger’dan geri çekildiğine dair söylentileri yalanladı.

“Ripple Hala Kilit Geliştirici”

San Francisco merkezli Blockchain şirketinin XRPL’ye yatırım yapmaya devam edip etmeyeceği sorulduğunda Chari, fonun Ripple’ı hala “kilit geliştirici” olarak gördüğünü ifade etti ve “XRPLF, Ripple’ı XRPL’nin hem teknik hem de ticari yönlerinde önemli bir geliştirici olarak ve devamlı bir rolde görüyor. Dahası XRPLF yalnızca XRPL’nin çıkarlarına en iyi şekilde hareket etmeyi vaat eden bir kuruluş.” sözlerini kullandı.

Chari konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Ripple’ın kaynaklarını XRPL’ye ayırmaya devam etmesini beklediğini de ekledi.

Öte yandan XRPLF, Ripple, GateHub ve Coil’den 6.5 milyon dolar değerinde hibe aldıktan sonra XRPL‘nin gelişimini ilerletmek için 24 Eylül’de çok büyük bir hevesle ve istekle tanıtıldı. Bununla birlikte XRPLF’in piyasaya sürülmesi, Ripple’ın kendisini XRPL’den uzaklaştırmayı planlayıp planlamadığı konusunda bazı spekülasyonlara yol açtı. Ancak son açıklamalara bakılırsa durum sanıldığı gibi değil.

Bunların yanında XRPLF’nin benzer hedeflere sahip diğer projelerle nasıl bir arada var olacağı da belirsizdi. Ripple‘ın geliştirme kolu Xpring’den bahseden Chari, fonunun yalnızca XRPL’ye odaklandığı göz önüne alındığında farklı projeler için finansman arayan geliştiriciler için daha uygun bir seçim olacağını şu sözlerle belirtti:

XRPLF, XRPL’nin daha geniş kapsamıyla ve güvenlik, ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve sosyal etki dahil olmak üzere çekirdek kodun evrimiyle daha çok ilgileniyor. Bu, uygulama katmanlarının oluşturulmasında geliştiricilerle rekabet etmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Fiyat Etkisi

aslında Ripple bir şirket olarak her geçen gün daha büyük ortaklıklara ve daha önemli işlere imza atıyor. Ancak bu gelişmeler 2 buçuk yıldır Ripple fiyatını etkileyerek yukarı çekmeyi başaramadı.

Yine de mevcut piyasa hareketleri ve etkenler göz önüne alındığında artık XRP’nin şirketin attığı adımların da etkisiyle artışa geçmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra Bitcoin’in de (BTC) artışa geçmesini dört gözle bekleyen XRP yatırımcıları bu hamle ile XRP’nin de payına düşeni alacağını düşünüyor.

Bunların yanı sıra Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da geçtiğimiz günlerde bir müjde vermişti ve fiyat ile ilgili beklentileri yükseltmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.