X


Sun Coin Nedir?

Sun coin Tron (TRX) DeFi potansiyeline odaklanan sosyal bir deneydir. 
10:48
29 Eylül 2020

SUN coin, TRON’un DeFi ekosisteminin geliştirilmesine adanmış sosyal bir deneydir. TRON’da en iyi Bitcoin eşdeğeri olarak tasarlanan SUN, herhangi bir girişim kapitalisti yatırımı, herhangi bir özel sermaya yatırımı, takım için ön madencilik veya rezerv içermiyor. SUN, açık kaynaklı akıllı sözleşmeleriyle tamamen topluluk tarafından işletiliyor.

Platform, TRON’un kendi kendini yöneten DeFi topluluğunun güçlü gelişimini desteklemek için SUN’dan yararlanmayı planlıyor.

Bu yazımızda, “Sun coin Justin Sun, Sun coin nasıl alınır” gibi konuları ele alacağız.

Sun Coin Tron

Sun coin Tron (TRX) DeFi potansiyeline odaklanan sosyal bir deneydir.

SUN platformunda kullanıcıların madenciliğe katılabilmesi için JustSwap’ta TRX veya LP Token’a ihtiyaçları var. Sonrasında ilgili madencilik havuzunun seçilmesi ve yatırmak istenilen token miktarının belirlenmesi madencilik için yeterli. Sonrasında sırasıyla talimatların takip edilmesiyle işlemler kolaylıkla gerçekleşiyor.

Bunların yanı sıra yapılan açıklamalara göre şu anda 6 madencilik havuzu bulunuyor. SUN/TRX LP, JST/TRX LP, USDT/TRX LP ve TRX madenciliği 16 Eylül’de başladı ve her bir madencilik havuzunun aynı miktarda SUN üreteceği, madenciliklerin de 14 gün süreceği ifade ediliyor. Öte yandan 23 Eylül’de başlayan HT ve HT/TRX LP madenciliğinde de her havuzun aynı miktarda SUN üreteceği ve madenciliğin 15 gün süreceği belirtiliyor.

Bunlara ek olarak SUN projesinin kapsamı araştırmalar ve planlamalar sonucunda oluşturulduğu da yapılan açıklamalar arasında yaralıyor. Proje ile ilgili açıklamalara göre, Satoshi Nakamoto’nun savunduğu merkezsizlik ruhuyla SUN’ın sosyal bir deney olması amaçlanıyor.

Tamamen topluluk odaklı olan SUN, TRON’un merkezi olmayan finans (DeFi) potansiyeline odaklanıyor. Ethereum’da MakerDAO, Compound, AAVE, YFI gibi bir dizi öz yönetim topluluğunun ortaya çıktığı ifade eden platform, TRON’un DeFi öz yönetim topluluğunun güçlü gelişimini ve olanaklarını desteklemek için SUN’ı kullanmayı hedefliyor.

Sun Coin Yorum

Tron CEO’su Justin Sun’ın kendi adı ile piyasaya sürülen SUN token ile CEO’nun Ethereum tabanlı olan DeFi token’larını kendi platformu Tron’a yönlendirmeyi amaçladığı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Justin Sun’ı kripto para ekosisteminde takdir edenler kadar ağır eleştiriler yapanlar da bulunuyor.

Bu sebeplerle Sun token’a da yatırımcıların temkinli yaklaştıkları görülüyor.

Sun Coin Fiyat

Yazının yayına hazırlandığı sırada 14,11 dolardan işlem göre SUN token’ın 23.668.169 USD ile piyasa hacmi bakımından 299. sırada yer aldığı görülüyor. Ayrıca SUN token’ın, 28 Eylül 2020’de 14,11 dolar ile en dip seviyeyi ve 11 Eylül 2020’de 28,05 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Yapılan açıklamalara göre şu anda dolaşımda 1.677.831 SUN bulunuyor ve toplam rakamın 19.900.730 SUN olacağı ifade ediliyor.

Sun Coin Nereden Alınır

İşlem hacmi bakımından tüm dünyada başı çeken kripto para işlem platformu Binance aracılığı ile hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde SUN token’ı satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar