X

Twitter Ekibini Oluşturuyor! Kendi Kripto Parasını Üretecek Mi?

Twitter neden kripto ekibi oluşturuyor?
23:35
10 Kasım 2021

Şirketin CEO’su Jack fanatik bir Bitcoin savunucusudur. Kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in daha fazla hayatımızda olmasını isteyen Jack Dorsey birçok etkinliğe de öncülük ediyor. Son olarak The Bitcoin World etkinliğinde Elon Musk’ı konuk etmiş ve o günden sonra BTC fiyatını %100’ün üzerinde artırmıştı. Bir zamanlar 28.000 dolara kadar düşen fiyat şimdi 70.000 doları ne zaman aşacak diye tartışıyoruz. İşte volatilite tam olarak budur.

Twitter Kendi Ekibini Oluşturdu

The Financial Times tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre, sosyal medya platformu Twitter, merkezi olmayan internetin bir parçası olmak için kendi kripto ekibini oluşturdu. Yeni kurulan ekibe, deneyimli blockchain mühendisi Tess Rinearson liderlik edecek. Twitter, Eylül ayında iOS kullanıcıları için bir Bitcoin bahşiş hizmeti başlattı ve daha sonra Android cihazlarda test etmeye başladı. Şirket ayrıca, kullanıcıların non-fungible token (NFT) koleksiyonlarını sergileyebilecekleri bir özellik üzerinde çalışıyor.

Tess Rinearson

Twitter, Web 3.0 ekosistemini keşfetmeye oldukça istekli ve bu yönde somut adımlar atıyor. Rinearson’a göre şirket, kripto ile ilgili girişimleriyle “sınırları zorlamayı” da hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Daha ileriye baktığımızda, kripto topluluklarından gelen fikirlerin kimlik, topluluk, sahiplik ve daha fazlasıyla mümkün olanın sınırlarını zorlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz”.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, gelişmeyi “büyük bir anlaşma” olarak nitelendirdi.

Twitter Kendi Kripto Parasını Üretecek Mi?

Şimdilik hayır, oluşturulan ekip daha çok blockchain odaklı çalışacak yani token basalım para kasalım mantığında değiller. Yeni teknolojilerin Twitter’a entegresi konusunda çalışmalar hızlandırılacak. Kripto para topluluğundan gelen öneriler daha fazla dikkate alınacak, kripto ve blockchain odaklı daha kapsamlı geliştirmeler yapılabilecek.

Örneğin kullanıcı şifrelerinin, Bitcoin (BTC) akıllı sözleşme yetenekleri kazandığından BTC ağında saklanması mümkün olabilir. Veya dileyen kullanıcılar fanatiği olduğu tokenin topluluk rozetini profiline işleyebilir. Hükümet görevlilerinin Twitter profilinde bu açıklama bulunuyor, Twitter aynı şeyi kripto para topluluğu için yapabilir. Daha başka, sayısız geliştirme ve iyileştirme yapılabilir. Elbette bunların yapılabilmesi için blockchain teknolojisinde deneyimli gelişmiş bir ekibe ihtiyaç var. İşte o ekip artık var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar