X

Twitter CEO’sundan, Bitcoin Eleştirmeni ABD’li Senatöre Sessiz Tepki!

Amerikalı Senatör Elizabeth Warren dün Bitcoin’i sert bir şekilde eleştirdikten sonra Twitter CEO’su Dorsey, senatörü takibi bıraktı.
10:50
10 Haziran 2021

Amerikalı Senatör Elizabeth Warren 9 Haziran’da yaptığı açıklamalar ile merkez bankası dijital para birimlerine odaklanırken, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) sert bir dille eleştirdi. Warren’ın açıklamalarına sosyal medyada tepkiler artarken, Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin de senatöre karşı tavır aldığı görülüyor.

Bitcoin Eleştirileri

Yapılan açıklamalara göre Twitter CEO’su Jack Dorsey, 9 Haziran’da yaptığı açıklamalar sonrasında Senatör Elizabeth Warren’ı Twitter’da takip etmeyi bıraktı. Massachusetts senatörü açılış konuşmasında en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i “berbat bir yatırım” ve “yasadışı faaliyet cenneti” olarak nitelendirdi.

Warren ayrıca, Bitcoin’in dünya için bir felaket olduğunu iddia etti ve Bitcoin madenciliğine kısıtlamalar getirilmesi konusunda çağrıda bulundu. Warren açıklamalarında, “Bir Bitcoin işlemi, tipik bir hane halkının bir ayda kullandığı miktarda elektrik kullanır.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in volatil fiyat hareketlerine de değinen Warren, lider kripto para biriminin “korkunç bir para birimi” olduğunu iddia etti ve “Değerdeki bu vahşi dalgalanmalar, Bitcoin’in korkunç bir para birimi olduğu anlamına gelir.” sözlerini kullandı.

Ancak Warren’ın son yorumlarının tersine, Teksas senatörü Ted Cruz kısa süre önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in “çok fazla potansiyele sahip” olduğunu söylemişti.

CEO, Warren’ı takibi Bıraktı

Çok uzun zamandır bir Bitcoin destekçisi olarak tanınan Jack Dorsey, yaptığı bir açıklamada hayatı boyunca Bitcoin üzerinde çalışmak istediğini ve bundan daha önemli bir çalışma alanı olmadığını düşündüğünü dile getirmişti.

“Big Tech Alert”in Twitter üzerinden bugün yaptığı bir paylaşıma göre Twitter CEO’su, Bitcoin karşıtı açıklamaları sonrasında Warren’ı takipten çıktı.

Her ne kadar bir kesim bu durumun bir öneminin olmadığını ifade etse de bazıları Dorsey’nin tepkisinin oldukça anlamlı olduğunu düşünüyor. Hatta yapılan yorumlar arasında, son zamanlarda kripto para ekosisteminin Elon Musk ve Mark Cuban gibi isimlere fazla odaklandığı ama gerçek “patronun” Dorsey olduğu gibi yorumlar da bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar