Twitch Rivals ve Crypto Com’dan Önemli Ortaklık!

Elde edilen son bilgilere göre Twitch Rivals ve kripto para platformu Crypto com önemli bir ortaklığa imza attılar.
18:25
3 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitch yayıncılarının ve profesyonel oyuncuların yer aldığı bir e-spor turnuvası sunucusu olan Twitch Rivals, küresel bir pazarlama ve kripto para platformu ortağı olarak kripto işlem platformu Crypto com ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Crypto com ve Twitch Rivals

Çok yıllı ortaklık, Crypto com‘u Asya-Pasifik bölgesindeki Twitch Rivals‘ın resmi ortağı yapacak ve e-spor ortamında yerel kripto kabulünü artırmayı hedefliyor. Crypto com’un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek da konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dünya çapında 1 milyardan fazla oyuncuyla, oyun ve e-spor hayranları, kripto para birimi için oldukça önemli bir topluluktur.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak anlaşma ayrıca Crypto com’a Perşembe günü Las Vegas’ta düzenlenecek iki günlük bir etkinlik olan Twitch Rivals ile başlayan Twitch etkinliklerinde kategori ayrıcalığı, yayın içi marka segmentleri, medya yerleşimi ve aktivasyonlara sahip olma hakkı veriyor.

Ayrıca Twitch Rival, dünya çapında 250’den fazla yayında Crypto com markalı reklamlara yer verecek. Bir Twitch sözcüsüne göre, Crypto com ile olan ortaklık, teknoloji meraklısı kullanıcılar için etkileşimi artırmayı amaçlıyor.

Blockchain Merkezli Oyunlar

Önde gelen oyun geliştirme şirketi Ubisoft, kısa süre önce blok zinciri merkezli oyunlar oluşturmaya ilgi duyduğunu dile getirdi. Ortaya çıkan haberlere göre Ubisoft CFO’su Frédérick Duguet, oyun endüstrisinde blok zincir teknolojisinin potansiyelini vurguladı:

Blockchain, daha fazla oyuncunun içerik kazanmasını, kendi içeriğine sahip olmasını sağlayacak, daha fazla win-win imkanı sunacak ve sektörü oldukça büyüteceğini düşünüyoruz.

Duguet ayrıca Ubisoft’un, teknolojinin oyun endüstrisi üzerindeki etkisini anlamak için küçük ölçekli blok zincir şirketleriyle birlikte çalıştığını söyledi ve “Burada kilit oyunculardan biri olmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Twitch daha önce Aralık 2019’da kullanıcıların yayıncılara MenaCash adlı ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin’le bahşiş vermelerine olanak tanıyan bir özelliği eklemişti. Anlaşmanın bir parçası olarak, izleyiciler MenaPay mobil uygulamasını kullanarak Twitch yayınlarını görüntüleyebilir ve en sevdikleri oyunculara gerçek zamanlı olarak bahşiş verebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar