X


Türk Asıllı Kripto Para Milyoneri Ünlü CEO, İran Tarafından Tutuklandı!

Sina Estavi, tutuklandı!
13:11
17 Mayıs 2021

Sina Estavi, adını özellikle kendi kripto para projesi ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweetinin NFT halini satın alması ile duyurdu. 2,5 milyon dolarlık NFT’yi satın alan ve daha sonra Türk asıllı olduğunu açıklayan Sina Estavi, sektörün önde gelenlerinden birisi konumundaydı.

Twitter CEO’sunun Tweetini 2,5 Milyon Dolara Almıştı

Bridge Oracle projesinin CEO’su konumundaki Estavi, aynı zamanda Cryptoland’in de kurucusu konumundaydı. Estavi, Dorsey’in tweetini 2,5 milyon dolara satın aldıktan sonra “Aslen Türk’üm” paylaşımında bulunarak da Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti.

Instagram üzerinde 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Estavi’nin Twitter hesabından az önce oldukça dikkat çekici bir açıklama paylaşıldı. Estavi’nin hesabından yapılan paylaşımın Farsça tercümesine bakıldığında ise kendisinin İran kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Bu medya kuruluşunun sahibi, Ekonomik Suçlar Özel Mahkemesi’nin emriyle ekonomik sistemi bozmaktan tutuklandı. Resmi adli makamlar ve Whirlpool web sitesi aracılığıyla ek bilgiler sağlanacaktır.

Siber Organize Suç Araştırma Merkezi”

BRG’nin Değeri Dibi Gördü

Bu haberin duyulmasının ardından ise Estavi’nin CEO’su olduğu kripto para projesi BRG’nin değerinin inanılmaz bir düşüş yaşadığı ve neredeyse dibi bulduğu görülüyor. BRG’nin belirli bir süreden beri düşüş yaşadığı ancak bugünkü haber ile ise sert darbe aldığı söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar